Sadece çalışanları kullanabiliyor: İşte Apple maskeler

Apple Maske
Apple Maske

Apple, koronavirüs salgınından çalışanlarını korumak için özel bir maske geliştirdi. Şimdilik sadece Apple çalışanlarının kullanacağı maske bir Youtuber tarafından incelendi.

Koronavirüs dünya genelinde etkisini sürdürürken, can kaybı sayısı bir milyona doğru adım adım ilerliyor. Salgında ikinci dalga paniği pek çok ülkeyi sararken, önlem üstüne önlemler alınıyor.

Ancak salgının başından bu yana en etkili yöntem sosyal mesafe ve maske kullanımı. Dünya çapında pek çok şirket, tıbbi ekipman yetersizliği nedeniyle maske üretimine yönelmişti.

Kendi maskelerini üreten şirketler arasına ABD’li teknoloji devi Apple da katıldı. Mağazalarındaki çalışanlar için maske tasarlayan şirketin ürünleri görücüye çıktı.

Sadece Apple çalışanları kullanıyor
Sadece Apple çalışanları kullanıyor

YouTube fenomeni tanıttı

YouTube programcısı Lewis George Hilsenteger de, Apple’ın maskelerini ‘kutu açılış’ videosunda inceledi. “Bu yaptığım en sıra dışı Apple kutu açılış videosu” diyen Hilsenteger, maskenin beyaz minimalist tasarımlı bir kutuda geldiğini söyledi.

Apple maskeler 5 defa kullanılabiliyor

Üç parçalı bir tasarıma sahip olan maskeler yeniden kullanılabiliyor. Maske sekiz saatlik kullanımla beş kez takılabiliyor. Şirketin her bir çalışanına aylık beş maske gönderdiği belirtiliyor. Şu an için yalnızca Apple çalışanları için üretilen maskelerin satışa sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >