Sadettin Teksoy'un sarı ceketinin sırrı çözüldü

Sadettin Teksoy
Sadettin Teksoy

Sırrı açıklandı! 16 yıl savaş muhabirliği yapan ve programlarıyla akıllarda yer edinen ünlü isim Sadettin Teksoy, yıllardır üzerinden çıkarmadığı sarı ceketin sırrını açıkladı.

Sadettin Teksoy'un yıllardır üzerinden çıkarmadığı sarı ceketinin sırrını da açıklandı.

Sadettin Teksoy kimdir?

1952 doğumlu Türk gazetecisi ve TV program yapımcısı Sadettin Teksoy, İstanbul'da doğdu. Vefa Lisesi'nden mezun olan isim, gazeteciliğe 1972 yılında Haftasonu Gazetesi'nde magazin muhabiri olarak başladı. 2 yıl sonra aynı grubun lokomotif yayın organı Hürriyet'e geçti.

16 yıl savaş muhabirliği yaptı

Irak-İran savaşını her iki cepheden izleyen Teksoy, Bağdat'ta İran savaş uçaklarının bombaladığı petrol rafinerisinde sırtından yaralandı. 1980 yılında Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin ile görüşen ilk gazeteci oldu. Hürriyet Gazetesi'nin haber merkezinde 16 yıl süreyle savaş, özel haber ve polis muhabiri olarak görev yaptı. Çok sayıda yazı dizisi hazırladı.1990 yılında TV haberciliğine atıldı ve Uğur Dündar'ın yapımcılığındaki Hodri Meydan programında özel haber muhabiri olarak çalıştı. İngilizce ve Arapça bilen Teksoy 1992 yılında Hürriyet Gazetesi'nden emekli oldu.

İzlenme rekoru kırdı

1992 yılında, Star TV haber merkezine transfer oldu. Bu bölümde 2 yıl süreyle, özel haber muhabirliği yaptıktan sonra, 1994'te kendisini ülke çapında ünlü bir TV yapımcısına dönüştüren Teksoy Görevde programını hazırlamaya başladı. Yurt içinden ve dışından ilginç, sıra dışı ve gizemli kişileri ya da mekanları kendine özgü sunumuyla izleyicilere tanıttığı bu program, Star TV'de kesintisiz olarak 5 yıl boyunca yayınlandı. Yayınlanan her programı izlenme rekorları kırdı.

1999 ile 2002 yılları arasında medyada farklı görevler alan ve bu arada da Show TV haber merkezinde çalışan Teksoy, o yıldan itibaren kendisiyle özdeşleşen programı Teksoy Görevde'yi bir kez daha hazırlamaya başladı. Teksoy Görevde, 2002-2006 yılları arasında kısa süreli kesintilerle Star TV'de yayınlanmayı sürdürdü. Sırlara Yolculuk adlı programı da sunan Teksoy daha sonra yapımcı ve sunuculuğunu üstlendiği Sırların Efendisi adlı büyük beğeni toplayan programı hazırladı.

"Ben Sadettin Teksoy"

                  Dünyaca ünlü dizi ‘Stranger Things'in fragmanında Sadettin Teksoy görülmüştü.
"Ben Sadettin Teksoy" Dünyaca ünlü dizi ‘Stranger Things'in fragmanında Sadettin Teksoy görülmüştü.
1990'lı yılların fenomeni!

                  
                  Türk halkı 1990'lı yılların medya fenomeni Sadettin Teksoy'u gizemli olayları kendine has tarzıyla araştırdığı televizyon programından tanıyor.
1990'lı yılların fenomeni! Türk halkı 1990'lı yılların medya fenomeni Sadettin Teksoy'u gizemli olayları kendine has tarzıyla araştırdığı televizyon programından tanıyor.
İşte ceketin sırrı!

                  
                  Teksoy, yıllardır üzerinden çıkarmadığı sarı ceketinin sırrını da açıkladı. "Güneş nasıl sarıysa ben de bir güneş gibi parlıyorum" açıklamasında bulundu.
İşte ceketin sırrı! Teksoy, yıllardır üzerinden çıkarmadığı sarı ceketinin sırrını da açıkladı. "Güneş nasıl sarıysa ben de bir güneş gibi parlıyorum" açıklamasında bulundu.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >