Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cinayetinde yeni gelişme: Silah kayalıklarda bulundu

​Şafak Mahmutyazıcıoğlu
​Şafak Mahmutyazıcıoğlu

Sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Bakırköy'deki bir restoranda silahlı saldırıya kurban gitmişti. Cinayetle ilgili 6 kişi daha gözaltına alındı, toplam gözaltı sayısı 17'ye yükseldi. Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili bugün de yeni gelişme yaşandı.

Sunucu Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu 27 Ocak'ta Bakırköy'de uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce olaya karışan şüphelilerin tespitine yönelik yapılan çalışmalarda, olayın failleri olan Kadir Yasak ve Ali Yasak da aralarında bulunduğu 11 şüpheli 29 Ocak'ta yakalandı. Devam eden soruşturmada, şüphelilere yardım ve yataklık yaparak kaçmalarına imkan sağlayan 6 kişi daha yakalandı.

Cinayet silahı bulundu

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aralamalarda 3 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ayrıca cinayette kullanıldığı düşünülen ruhsatsız tabanca, yapılan kamera çalışmaları sonucunda Yeşilköy Sahili kayalıklarının altında gizlenmiş halde bulundu.

Adliyeye sevk edilecekler

Ruhsatsız tabancanın yapılan balistik incelemesinde Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde kullanıldığı belirlendi. Gözaltına alınan 17 şüphelinin bugün adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >