Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Bilim Kurulu toplantısı neden ertelendi?

Bilim Kurulu toplantısı
Bilim Kurulu toplantısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın mensuplarının 'Maske zorunluluğu kalkıyor mu?' sorusunu yanıtladı. Koca, "Bu konuda çok detay vermeyeyim. Ama geçen hafta da söylemiştim. Bilim Kurulu, okullarda maske başta olmak üzere birçok konuyu değerlendirmiş olacak" yanıtını verdi. Bakan Koca ayrıca yüz yüze ve geniş katılımlı yapılabilmesi için Bilim Kurulu toplantısının ertelendiğini belirtti. Maske zorunluluğunun ele alınacağı Bilim Kurulu toplantısı 27 Nisan tarihinde yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adıyaman'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Koca'ya geçtiğimiz hafta yapılması beklenen ancak son anda 27 Nisan tarihine ertelenen Bilim Kurulu toplantısı soruldu.

Maske zorunluluğu kaldırılacak mı?

Koca'nın "Belki de en önemli toplantılarımızdan biri olacak" dediği Bilim Kurulu toplantısında maske zorunluluğunun kaldırılmasının ele alınacağı öğrenilmişti. Muhabirlerden biri de Koca'ya "Maske zorunluluğu kalkıyor mu?" sorusunu yöneltti.

Soruyu gülümseyerek karşılayan Bakan, "Bu konuda çok detay vermeyeyim. Ama geçen hafta da söylemiştim. Bilim Kurulu, okullarda maske başta olmak üzere birçok konuyu değerlendirmiş olacak. Önerileri daha sonra değerlendirmek üzere de kamuoyuna açıklamış olacağız. Daha net bilgi vermesem iyi olacak" dedi.

"Daha kapsamlı yapabilmek için toplantı ertelendi"

Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının neden ertelendiği konusuna da açıklık getirdi. Bakan, "Geniş katılımlı ve daha kapsamlı yapılmak istendiği için ertelendi" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >