Sağlık Bakanı Koca aşılanma oranı en yüksek 10 ili açıkladı

Arşiv
Arşiv

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama oranı en yüksek 10 ili açıkladı. Bakan Koca'nın yayınladığı listeye göre aşılanma oranının en yüksek olduğu 10 ilimiz ise şu şekilde: Edirne, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Muğla, Burdur, Bilecik, Sinop.

14 Ocak'tan bu yana ülkemizde sürdürülen aşılama uygulaması, son hızıyla devam ediyor. Tüm meslek grupları aşılama programına dahil edilirken, bugün itibarıyla yaş sınırı ise 18'e kadar indirildi. Çin Sinovac, Alman-ABD ortaklığında geliştirilen BioNTech ve Rus Sputnik aşıları ile sonbaharı rahat bir şekilde karşılamak şu an için ilk hedef.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vatandaşları sık sık aşı olmaya davet ederken, son paylaşımında ise aşılanma oranı en yüksek illeri paylaştı.

"Sağlığınız için kolları sıvayın"

Koca'nın paylaşımında "Aşı sırası gelip, en az 1 doz aşı yaptıranların oranı yükseliyor. Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığınız için siz de kolları sıvayın." ifadeleri yer aldı.

Aşılama oranı en yüksek 10 il

Paylaştığı tabloda ise aşılanma oranının en yüksek olduğu 10 ilimiz yer aldı. Tabloya göre söz konusu liste şu şekilde: Edirne, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Muğla, Burdur, Bilecik, Sinop.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >