Sağlık Bakanı Koca, vaka sayıları en çok artan 10 ili açıkladı

Arşiv
Arşiv

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, vaka sayılarının en çok arttığı 10 ile de yer verdi. Buna göre, vaka sayılarının en çok arttığı iller arasında Bayburt, Gümüşhane, Kayseri, Gaziantep, Kilis, Bolu, Hakkâri, Nevşehir, Sinop ve Kars yer aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14-20 Ağustos tarihlerinde vaka sayıları bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimizin "Bayburt, Gümüşhane, Kayseri, Gaziantep, Kilis, Bolu, Hakkâri, Nevşehir, Sinop, Kars" olduğunu belirterek, "Bu şehirlerden birindeyseniz, öncesine göre daha az güvendesiniz" dedi.

Bakan Koca'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar şu şekilde;

"En çok vaka ypğunluğu Rize'de"

"14-20 Ağustos arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni COVID-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız veya gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık insidans haritamızdan öğrenebilirsiniz. Son haritaya göre yeni vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu il Rize.

Vaka sayıları en yüksek 10 il

Bayburt, Gümüşhane, Kayseri, Gaziantep, Kilis, Bolu, Hakkâri, Nevşehir, Sinop, Kars: 14-20 Ağustos arasında vaka sayıları bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz! Bu şehirlerden birindeyseniz, öncesine göre daha az güvendesiniz. Çözüm belli.''