Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden GZT'ye ödül

Ödül töreninden bir kare
Ödül töreninden bir kare

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane 2022 medya ödülleri sahiplerini buldu. '2021 Yılı Dijital Medya Platformu' ödülünün sahibi GZT oldu. GZT Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer'e ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından takdim edildi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane 2022 Ödül Töreni, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bakan Varank, törende yaptığı konuşmada, “Bir kuruma şahsiyet veren onun tarihidir" sözünü hatırlatarak, “Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'ye 'Türk modern tıbbının ruhu' dersek herhalde yanlış olmaz. İbn-i Sinalardan, İbn Rüşdlerden gelen tıp mirasımız Mektebi Tıbbiye-i Şahane ile kurumsallaştı. Bu nadide okul, kuruluşundan itibaren birikimiyle Türk tıp tarihinin öncüsü oldu. Yetiştirdiği hekimler, cerrahlar ve eczacılar sayesinde Anadolu’daki nice sağlık kurumunun temelleri atıldı” diye konuştu.

GZT '2021 Yılı Dijital Medya Platformu' ödülünün sahibi oldu

Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane 2022 Ödülleri'nde; Prof. Dr. Yusuf Alper Sönmez "H İndeks Değeri Dalında En Yüksek Puan Ödülü"ne, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Futbol Takımı "Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Futbol 2. Lig Şampiyonluğu Ödülü"ne layık görüldü.

GZT Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın elinden aldı
GZT Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın elinden aldı

"Akademik Ödüller" kategorisinde ise Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar "Web of Science Atıf Sayısı Dalında En Yüksek Puan Ödülü"nün, Prof. Dr. Betül Sözeri "Q1 Dalında En Çok Yayın Yapma Ödülü"nün, Doç. Dr. Çağrı Yayla "Q2 Dalında En Çok Yayın Yapma Ödülü"nün, Prof. Dr. Dilek Şahin "Q3 Dalında En Çok Yayın Yapma Ödülü"nün, Doç. Dr. Neslihan Üstündağ Okur "Patent Alanında Birincilik Ödülü"nün, Dr. Öğr. Üyesi Nurdan Yalçın Atar "Patent Alanında İkincilik Ödülü"nün, Dr. Öğr. Üyesi Işıl Kutbay "Patent Alanında Üçüncülük Ödülü"nün, Doç. Dr. Neslihan Üstündağ Okur "Proje Alanında Birincilik Ödülü"nün, Prof. Dr. Şükran Köse "Proje Alanında İkincilik Ödülü"nün, Doç. Dr. Erkan Türker Boran "Proje Alanında Üçüncülük Ödülü"nün ve Dr. Öğr. Üyesi Ömer Akgül "Araştırma Puanı Sıralamasında Başarı Ödülü"nün sahibi oldu.

"Spor Ödülleri"nde ise Rabia Çalış "Üniversiteler Arası Karate Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonluğu Ödülü"nü, Sinem Nur Boz "Üniversiteler Arası Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Türkiye İkinciliği Ödülü"nü ve Zehra Cihan "Üniversiteler Arası Boks Şampiyonası'nda Türkiye Üçüncülüğü Ödülü"nü aldı. "Özel Öğrenci Ödülü" kategorisinde "Tıp Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Çeviri Özel Ödülü" ise Rümeysa Çalışkan'a verildi.

"Medya Ödülleri" kategorisinde ise Anadolu Ajansı muhabiri Elif Küçük "2021 Yılı Sağlık Muhabiri Ödülü"ne layık görüldü. CNN Türk’ten Gökçe Tümer "2021 Yılı Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülü"nün, Habertürk Sağlık Editörü Ceyda Erenoğlu "2021 Yılı Sağlık Editörü Ödülü"nün, Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Hakan Coşkun "2021 Yılı Sağlıkta Farkındalık Ödülü"nün, Demirören Haber Ajansı'ndan Özlem Yurtçu Karabulut "2021 Yılı Vaka Haberi Ödülü"nün, TRT Haber’den Fatma Demir Turgut "2021 Yılı Röportaj Ödülü"nün, NTV'den Melike Şahin "2021 Yılı Özel Haber Ödülü"nün, A Haber’den İslim Çobanoğlu "2021 Yılı Analiz Haberi Ödülü"nün ve GZT’den Doğukan Gezer "2021 Yılı Dijital Medya Platformu Ödülü"nün sahibi oldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >