Saldırıdan kurtulanlar o anları anlattı: Çocuk arabasına sarıldım ama bizi çok uzağa fırlattı

Patlamada yaralananlar o anları anlattı
Patlamada yaralananlar o anları anlattı

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında yaralananların bir kısmı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Patlamada kızı ve eşi yaralanan Tamer Sinan "Müthiş bir gürültü oldu. Çocuk arabasına sarıldım ama bizi çok uzağa fırlattı. Çocuğum elimde hastaneye kadar koştum" dedi. Patlamada yaralanan Ahmet Mert ise kargaşayla kaçtığını, kendi imkanlarıyla hastaneye geldiğini ifade etti.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dün yaşanan terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybetti, ikisi ağır 81 kişi yaralandı. Yaralıların bir kısmı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Tedavileri devam edenler yaşananları anlattı. Yaralılar, patlama anında büyük kargaşa yaşandığını ve kendi imkanlarıyla hastaneye geldiklerini belirtti.

"Çocuk arabasına sarıldım ama bizi çok uzağa fırlattı"

Patlama sırasında İstiklal Caddesi'nde gezen 27 yaşındaki Ahmet Mert "Arkadaşımla beraber geziyorduk, bir anda patlama oldu. Kargaşayla hemen ara sokağa geçtik. Kendi imkanlarımızla hastaneye geldik" dedi.

Yaralıların tedavisi devam ediyor
Yaralıların tedavisi devam ediyor

Patlamada kızı ve eşi yaralanan Tamer Sinan ise "10 senedir İstiklal Caddesi'ne gelmiyorduk. Alışveriş yaparız diye geldik. Müthiş bir gürültü oldu. Çocuk arabasına sarıldım ama bizi çok uzağa fırlattı. Çocuğum elimde hastaneye kadar koştum. Sonra motorlu birisi beni hastaneye yetiştirdi. Şanslı sayılırız" diye konuştu.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >