Samsun’da muhtar adayı çatıya 'tanıtım amaçlı' mezar koydu

Samsun’da 2 katlı evin çatısında bulunan mezar, görenleri şaşırtıyor.
Samsun’da 2 katlı evin çatısında bulunan mezar, görenleri şaşırtıyor.

Samsun'un Kavak ilçesinde mermerci 38 yaşındaki Hamit Yerişkin, Samsun- Ankara karayolundan gelip geçenlerin görebilmesi için mermer mezarı ilginç bir yöntemle 'reklam yapmaya' başladı.

Samsun’un Kavak ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde mermercilik yapan ve muhtar adayı olan Yerişkin, normal standartlarda yaptığı mermer mezarı evinin çatısına koydu. Mezarın üstünde Türk bayrağının yanı sıra, "Önce Vatan" ve "Vatan Sağolsun" ifadeleri yazıyor. Çatıdaki mezarı 'yatır' zanneden bazı vatandaşlar ise olayın aslını öğrenince şaşkına dönüyor.

“Amacımız, mezarımızı yaptığımız işleri teşhir edip dikkat çekmek”

Böyle ilginç bir olayı sadece Karadenizli iyi bir mermer ustasının yapabileceğini dile getiren Yerişkin, "Evimin giriş katında mermer atölyesi bulunuyor. Atölyenin üstünde de 2 kat var. Orada da biz oturuyoruz. Atölyenin önünde evler bulunduğu için yoldan geçenler tarafından görülmüyordu. O yüzden mezarı herkesin görebileceği evin üstüne koyduk. Bütün Karadeniz bizimle gurur duysun istedik.

Hamit Yerişkin normal standartlarda yaptığı mermer mezarı evinin çatısına koydu.
Hamit Yerişkin normal standartlarda yaptığı mermer mezarı evinin çatısına koydu.

Amacımız, mezarımızı yaptığımız işleri teşhir edip dikkat çekmek. Mezarı evin üstünde gören vatandaşlar çok ilginç buluyorlar. İlginç buldukları için de bunu bir başkasının değil de bir Karadenizlinin yapacağını düşünüyorlar. Bu olay Karadenizli bir mermer ustası olarak bence çok normal. Böyle ilginç fikirlerimiz ve yaptığımız işlerdeki başarılardan dolayı da çevre sakinlerimize katkı sağlamamız için muhtar olmamı istiyorlar. Bu yüzden muhtar adayı olduk." ifadelerini kullandı.

Hamit Yerişkin
Hamit Yerişkin

Dam üstündeki mezar hakkında konuşan vatandaşlar da, "Gün içerisinde birçok kişi evin üstünde mezar olup olmadığını soruyor. Yatır olup olmadığını da soruyorlar. Biz de durumun reklam amaçlı olduğunu vatandaşlara anlatmaya çalışıyoruz" diye konuştular.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >