Jurnal.istSamsung Gear VR hastanelerde tedavi amaçlı kullanılmaya başlandı

Samsung Gear VR hastanelerde tedavi amaçlı kullanılmaya başlandı

Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR, 120'den fazla hastanede ağrı kesici olarak kullanılıyor.

GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Samsung Gear VR hastanelerde tedavi amaçlı kullanılmaya başlandı
samsung gear vr
Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR, 120'den fazla hastanede ağrı kesici olarak kullanılıyor.
BEĞEN
Sanal gerçeklik gözlükleri daha çok eğlence amaçlı tercih edilse de, aslında kullanım alanı bu kadar sığ değil. Zira bu tip ürünleri terapi amaçlı kullanan birçok farklı şirket var. Hatta Samsung'un bu alandaki çözümü şu anda 120'den fazla hastanede tedavi amaçlı kullanılıyor.

Özellikle uzun süre boyunca ağrı kesici kullanması gereken hastalar, zaman içerisinde ilaçlara karşı bağışıklık kazanıyor ve bağımlı olabiliyor. İşte Gear VR da tam olarak bu noktada devreye giriyor. Her yaştan hastaya uygulanabilen bu tedavi yönteminde Gear VR, özellikle rahatlatıcı fotoğraf ve müziklerin etkisiyle hastalara terapi imkanı sunuyor.
Bu yöntem sayesinde ağrıların %25 oranında azaldığı gözlemlenmiş. Yani Gear VR aslında bu noktada "ağrı kesici" olarak da karşımıza çıkmaya başlıyor. Üstelik rahatlatıcı sanal gerçeklik içeriklerinin hastalardaki stresi de %60'a varan oranda azalttığı belirtiliyor. Önümüzdeki süreçte Gear VR'ların daha fazla hastane ve tedavi merkezine konumlandırılması bekleniyor.
0.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HABER MERKEZİ Pirimedya

GZT Haber Merkezi'nden çıkan tüm içeriklerde olduğu gibi burada da 'GZT bakış açısı' hakim... Son dakika ise en hızlı, merak edilen ise en anlaşılır, dolu dolu bir konu ise en doyurucu şekilde takipçilerimize sunuyoruz. Yine de soru işareti kaldı ise iletisim@gzt.com'a mail atmanız, sosyal medya hesaplarımızdan bize mesaj göndermeniz yeterli.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz