Sanayi ve Teknoloji Bakanı'ndan BMW'nin paylaşımına cevap

 TOGG’un Gemlik rengini anımsatan ve TOGG’a benzemesiyle dikkat çeken BMW'nin otomobili Gemlik sahilinde
TOGG’un Gemlik rengini anımsatan ve TOGG’a benzemesiyle dikkat çeken BMW'nin otomobili Gemlik sahilinde

BMW, Türkiye’nin yerli ve milli olan otomobili TOGG’un Gemlik rengini anımsatan ve TOGG’a benzemesiyle dikkati çeken modelini Gemlik sahilinde fotoğraf çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da açıklamada bulundu.

Dünyaca ünlü otomobil markası BMW, Türkiye’nin yerli ve milli olan otomobili TOGG’un Gemlik rengini anımsatan ve TOGG’a benzemesiyle dikkat çeken modelini Gemlik sahilinde fotoğraf çekerek sosyal medya hesabında yayınladı.

Paylaşımı gören Türk takipçiler ise, “Yoksa siz TOGG’a nispet mi yapıyorsunuz?” şeklinde yorumlar yaptı. Dünyanın ünlü markalarından olan BMW, Gemlik rengini anımsatan yeni model aracını Almanya kurumsal sayfasında paylaştı.

16 plakanın kullanıldığı ve Gemlik sahilinde fotoğraflanan araç, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili olan Togg’a benzerliğiyle dikkat çekti. Paylaşıma takipçiler tarafından yapılan yorumlarda TOGG’a nispet yapıldığı ve Gemlik’te yapılan çekimlere vurgu yapıldı.

"Başka şubemiz yoktur"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konuyla ilgili Twitter'dan "Togg, Başka şubemiz yoktur" paylaşımında bulundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >