Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı duyurdu: 35 uzman yardımcısı alınacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanını duyurdu
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanını duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 35 sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Başvuruların 23 Şubat'ta başlayacağı ve başvuru yapılacak bölümler için ilgili puan türünden en az 70 alınması şartı arandığı belirtildi.

Bakanlığın Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfında açık bulunan 7, 8 ve 9'uncu dereceli toplam 35 sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı kadrosuna atama yapılmak üzere giriş sınavı yapılacak.

Sınava başvuracaklarda ÖSYM tarafından A Grubu kadrolara yönelik 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS), başvuru yapılacak bölümler için belirtilen ilgili puan türünden en az 70 alınması şartı aranıyor.

Sadece e-Devlet (Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı/Kariyer Kapısı) ile Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak başvurular, 23 Şubat'ta başlayıp 6 Mart'ta sona erecek.

Sınav, sözlü olarak tek aşamalı yapılacak

Başvurusu kabul edilen adaylardan, ilanda belirtilen KPSS puan türünde en yüksek puana sahip olanlardan başlanarak sıralama yapılacak. Alım yapılacak bölümler itibarıyla oluşturulacak puan sıralaması sonucu, atama yapılacak kadro sayısının 4 katı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacak.


Ankara'da yapılacak sınavın tarihi ve yeri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının internet sitesinden (http://www.sanayi.gov.tr) ilan edilecek. Ayrıca adaylar, sınavla ilgili bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden öğrenebilecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >