Savaşçı dizisindeki boykot iddialarına Berk Oktay’dan yanıt geldi

Berk Oktay'dan boykot açıklaması.
Berk Oktay'dan boykot açıklaması.

Savaşçı dizisinin set ekibi, Berk Oktay’ın kendilerine hakaret ettiğini ve bu nedenle ünlü oyuncuyu boykot ettiklerini açıklamıştı. Berk Oktay ise iddialara sosyal medyadan yanıt verdi.

Savaşçı dizisinin set elemanlarına hakaret ettiği iddia edilen Berk Oktay sosyal medyadan açıklama yaptı. Boykot olmadığını ve çekimlere devam edildiğini belirten Oktay’ın ifadeleri şöyle:

Oyuncu olarak görev aldığım, canla başla çalıştığım ve başarısıyla gurur duyduğum ‘Savaşçı’ isimli dizimiz ve şahsımla ilgili yapılan iftira ve karalama kampanyasını üzülerek takip etmekteyim. Herkes şunu bilmelidir; 17 senedir, şerefimle, ahlaki değerlere olan bağlılığımla dimdik durarak, tırnaklarımla kazıyarak alın teri döktüğüm bu sektörde, her çalışma arkadaşımı, yol arkadaşımı kardeşim gibi görüp, kendimden ayırmadım. Ekmek kırıntısının değerini çok iyi bilen biri olarak, Savaşçı dizisi dahil hiçbir arkadaşımın hakkı yenmesin, maddi zarara uğramasın diye bant yetiştirme kaygısı yaşanan bölümlerde kendimden fedakarlık edip onlardan fazla çalıştım (ekipler 2’ye bölünebiliyor ben bölünemiyorum). Geçmişte çalıştığım yüzlerce bölüm dizide bir kişinin dahi kalbini kırmamışken toplucu bir ekibe küfrettiğime inanmak haksızlıktır. Tüm oyuncu arkadaşlarım “Yönetmen bu sete bir daha girerse biz bu işte yokuz” demişken, yönetmenin ve ekibinden birkaç kişinin manipülasyonuna, provokasyonuna kanmak ve inanmak abestir. Ben ve gerçeği bilen gören tüm ekip arkadaşlarım işimizin başında, Savaşçı ruhumuzla dizimizi çekmeye devam ediyoruz. Gerçeği gören şirketimiz Limon film, bana desteklerini ileten tüm sektör çalışanı emekçi kardeşlerime ve seyircilerimize teşekkür ederim. Kalbimiz temiz olsun.