Seda Sayan kozmetik firmasına dava açtı

Seda Sayan.
Seda Sayan.

Ünlü şarkıcı Seda Sayan sosyal medya üzerinden adını izinsiz kullanıp reklam yapan kozmetik firmasından davacı oldu. Sayan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Seda Sayan, ismini ve fotoğraflarını izinsiz kullanarak zayıflama ilaçları satan bir firmadan şikayetçi oldu. Sayan, ‘İmajım zedelendi’ dedi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Sayan, zayıflama ilacını kullanan bazı kişilerin sosyal medya üzerinden kendisine ulaştığını ifade ederek haksız yere mağduriyet yaşadığını beyan etti.

Seda Sayan O Ses Türkiye jüriliği yapmaktadır.
Seda Sayan O Ses Türkiye jüriliği yapmaktadır.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Sayan'ın şikayeti üzerine firma yetkilileri hakkında, 'eser sahibinin izni olmadan eserin umuma arz edilmesi ve yayımlaması' ile tanınmış birinin adını kullanarak eser dağıtma, çoğaltma ve yayımlama' suçları kapsamında soruşturma başlattı.

Seda Sayan imajım zedelendi dedi.
Seda Sayan imajım zedelendi dedi.

Sabah'ın haberine göre ünlü şarkıcının savcılığa verdiği şikayet dilekçesi şöyle:

  • "Seda Sayan'ın geçtiğimiz yıllarda anlaştığı bir firma ile piyasaya sürülen video ve fotoğraflar, zayıflama ilaçları satan başka bir kozmetik firması tarafından izinsiz kullanılmaya başladı. Söz konusu kişiler, Sayan'ın tanınırlığını ve güvenirliliğini kullanarak zayıflama amaçlı kullanıldığı iddia edilen bir ürünü satarak haksız kazanç elde etti. Sayan'ın fotoğraflarını internet sitesinde gören ve ürünü bu nedenle alan birçok kişi, sanatçıya mesaj göndererek ürünün işe yaramadığına dair şikayette bulundu."