Selden etkilenenlere faizsiz ve ilk yılı geri ödemesiz verilecek

Selden etkilenenlere ilk yılı geri ödemesiz ve faizsiz kredi verilecek
Selden etkilenenlere ilk yılı geri ödemesiz ve faizsiz kredi verilecek

Artvin, Rize ve Düzce'de selden etkilenen esnafa ilk yılı geri ödemesiz olmak üzere 3 yıllık faizsiz destek kredisi verilmesi kararlaştırıldı. Teminat sıkıntısı çeken işletmeler için Kredi Garanti Fonu devrede olacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Artvin, Rize ve Düzce illerimizde selden etkilenen esnafımıza ve işletmelerimize destek olacağız. KOSGEB vasıtasıyla bu işletmelere ilk yılı geri ödemesiz 3 yıllık, tamamen faizsiz Acil Destek Kredisi vereceğiz. Teminat sıkıntısı çeken işletmelerimiz için Kredi Garanti Fonu devrede olacak. Devletimiz tüm imkanlarıyla sel ve yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek" dedi.


Varank, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından hayata geçirilen projelerin açılış töreninde, son 19 yılda Bilecik'e 20 milyar lirayı bulan yatırımlar yaptıklarını ve Bilecik'i hiç yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Her zaman çalışmanın ve emeğin peşinde olduklarını belirten Varank, şöyle konuştu:

"İçeriden ve dışarıdan yapılan tüm sabotajlara rağmen ülkemizin üretim, yatırım ve istihdam gündemini canlı tutuyoruz. Son dönemde bu konudaki mesaimiz daha da yoğun bir şekilde devam ediyor. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm şehirlerimizi potansiyellerini harekete geçirecek, kalkınmalarını hızlandıracak sayısız proje ve yatırımla buluşturduk. Sadece son 2 ayda organize sanayi bölgesi yatırımlarından tekstil kentlere, girişimcilik merkezlerinden lisanslı depolara, enerji ve turizm tesislerinden fabrikalara kadar birçok projenin açılışını yaptık. Bu projelerle şehirlerimizin ülke ekonomisine katkısını maksimum seviyeye çıkarmayı ve böylece topyekun kalkınmış bir Türkiye oluşturmayı hedefliyoruz."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >