Senaryoları hayatın ta kendisi tarafından kaleme alınmış filmler

Senaryoları, yaşamın ta kendisine ait hikayelerden alınan filmler.
Senaryoları, yaşamın ta kendisine ait hikayelerden alınan filmler.

Karakterlerin prototipleri, senaryo çizgisi ve olaylar gerçeğe yakın olduğu sürece filmler daha çekici ve daha samimi bir hal alıyor. Son zamanlarda yayınlanan televizyon dizileri ve filmlerdeki olağanüstü olayların aksine; gerçeğe ve gerçek hikayeye ihtiyaç duyulduğu yadsınamaz bir gerçek.

İnsanlar artık hayal dünyasında yaşamak yerine, gerçeğe yakın olmayı tercih ediyor.
Sizin için 12 gerçek hayat filmini derledik.

 • Olayları gerçek hayattan alınmış, senaryoları olabildiğince gerçekçi 12 film!


The Big Short

                  2008 krizini Wall Street finansörlerinden çok önce birbirinden bağımsız olarak öngören ve üzerinde para kazanmaya başlamış birkaç vizyonerin hikayesi anlatılıyor.
The Big Short 2008 krizini Wall Street finansörlerinden çok önce birbirinden bağımsız olarak öngören ve üzerinde para kazanmaya başlamış birkaç vizyonerin hikayesi anlatılıyor.
Deepwater Horizon

                  
                  
                  2010'da Meksika Körfezi'nde geçen film, sıradan işçilerin yaşamları için verdiği mücadeleyi tasvir ediyor.
Deepwater Horizon 2010'da Meksika Körfezi'nde geçen film, sıradan işçilerin yaşamları için verdiği mücadeleyi tasvir ediyor.
War dogs

                  
                  
                  War Dogs, 20'li yaşlarının başlarındaki iki arkadaşın hikayesini anlatıyor.
War dogs War Dogs, 20'li yaşlarının başlarındaki iki arkadaşın hikayesini anlatıyor.
The Odyssey

                  
                  
                  Odyssey, fantastik su altı dünyasını halka açan kahraman Jacques-Yves Cousteau'nun hikayesini anlatan çağdaş Fransız sinemasının en büyük macera projesidir.
The Odyssey Odyssey, fantastik su altı dünyasını halka açan kahraman Jacques-Yves Cousteau'nun hikayesini anlatan çağdaş Fransız sinemasının en büyük macera projesidir.
Legend

                  
                  
                  2015 yapımı aksiyon filmi. 1960'lı yıllarda Londra'nın doğu yakasına hakim olan organize suç şebekesi liderleri Kray ikizlerinin hikayesini anlatıyor.
Legend 2015 yapımı aksiyon filmi. 1960'lı yıllarda Londra'nın doğu yakasına hakim olan organize suç şebekesi liderleri Kray ikizlerinin hikayesini anlatıyor.
The Danish Girl

                  
                  
                  Danimarkalı Kız, Tom Hooper'ın yönettiği ve senaryosu David Ebershoff'un ressam Lili Elbe ve Gerda Wegener'ın hayatından esinlenerek yazdığı aynı adlı kitabından uyarlanan 2015 yapımı bir film.
The Danish Girl Danimarkalı Kız, Tom Hooper'ın yönettiği ve senaryosu David Ebershoff'un ressam Lili Elbe ve Gerda Wegener'ın hayatından esinlenerek yazdığı aynı adlı kitabından uyarlanan 2015 yapımı bir film.
Hacksaw Ridge

                  
                  
                  Amerika Birleşik Devletleri'nin 2. Dünya Savaşı'na girmesinin ardından Desmond T. Doss (Andrew Garfield) da birçok Amerikalı gibi orduya katılmaya gönüllü olur. Filmde, savaşta insan öldürmeyi ve herhangi bir şekilde silah kullanmayı reddeden kahraman bir asker anlatılıyor.
Hacksaw Ridge Amerika Birleşik Devletleri'nin 2. Dünya Savaşı'na girmesinin ardından Desmond T. Doss (Andrew Garfield) da birçok Amerikalı gibi orduya katılmaya gönüllü olur. Filmde, savaşta insan öldürmeyi ve herhangi bir şekilde silah kullanmayı reddeden kahraman bir asker anlatılıyor.
Colonia

                  
                  
                  1973 yılında Pinochet rejiminin halka baskı uyguladığı döneme kamerasını çeviren Gallenberger, bu sıkıntılı ortamda ayakta kalmaya çalışan ve Pinochet'in baskısından köşe bucak kaçan bir çiftin öyküsünü yansıtıyor.
Colonia 1973 yılında Pinochet rejiminin halka baskı uyguladığı döneme kamerasını çeviren Gallenberger, bu sıkıntılı ortamda ayakta kalmaya çalışan ve Pinochet'in baskısından köşe bucak kaçan bir çiftin öyküsünü yansıtıyor.
Snowden

                  
                  
                  Oliver Stone'un filmi, eski bir CIA çalışanı olan Edward Snowden'in hikayesini anlatıyor.
Snowden Oliver Stone'un filmi, eski bir CIA çalışanı olan Edward Snowden'in hikayesini anlatıyor.
Eddie the Eagle

                  
                  
                  Eddie'nin hikayesi, sizin hikayenize ilham verecek türden. Filmi İngiltere tarihindeki en ünlü kayak atlamacı Michael Edwards, Eddie the Eagle'ın ilham verici üstün başarısını anlatıyor. Edwars'ın sıra dışı ihtimaller ve mücadeleler karşısındaki insani ruhu ve direncine hayran kalacaksınız.
Eddie the Eagle Eddie'nin hikayesi, sizin hikayenize ilham verecek türden. Filmi İngiltere tarihindeki en ünlü kayak atlamacı Michael Edwards, Eddie the Eagle'ın ilham verici üstün başarısını anlatıyor. Edwars'ın sıra dışı ihtimaller ve mücadeleler karşısındaki insani ruhu ve direncine hayran kalacaksınız.
Genius

                  
                  
                  Michael Grandage yönetmenliğinde 2016 yılı yapımı film, harika bir dostluk hikayesine şahitlik ediyor.
Genius Michael Grandage yönetmenliğinde 2016 yılı yapımı film, harika bir dostluk hikayesine şahitlik ediyor.
The Dancer

                  
                  
                  2016 yapımı filmde, ünlü ve büyük bir aktrist olmayı hedefleyen genç kızın hikayesi anlatılıyor.
The Dancer 2016 yapımı filmde, ünlü ve büyük bir aktrist olmayı hedefleyen genç kızın hikayesi anlatılıyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >