Sevenlerini üzen haber! Ünlü sanatçı hastaneye kaldırıldı

Hakkı Bulut
Hakkı Bulut

Arabesk müziğin usta seslerinden Hakkı Bulut hastaneye kaldırıldı. Haberi, ünlülerin felaket tellalı olarak bilinen ses sanatçısı Onur Akay duyurdu.

Ses sanatçısı Onur Akay, arabesk müziğin usta sesi Hakkı Bulut’la ilgili bir paylaşımda bulundu. Akay, Bulut'un hastaneye kaldırıldığını belirterek sanatçı için dua istedi.

Akay, paylaşımında, “Arabesk müziğinin taçsız kralı hastaneye kaldırıldı! O, 61 albüm ve 1000 bestenin sahibi. İkimiz Bir Fidanız, Ben Buyum, Son Mektup, İtirazım Var gibi şarkıların yazarı Hakkı Bulut, zor günler geçiriyor. Sağlık problemleri nedeni ile hastaneye kaldırılan değerli sanatçımıza anjiyo yapıldı ancak, stent takılacak damarı kalmamış ve damarı kopacak vaziyetteymiş” ifadelerine yer verdi.

Hakkı Bulut kimdir?

Hakkı Bulut
Hakkı Bulut

3 Şubat 1945'te Tunceli'de dünyaya geldi. Adana Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra dışarıdan Adana Öğretmen Okulu'nu bitirdi. Öğretmenliğe başladığı yıllarda babasının saz çalmasının etkisi ve müziğe küçük yaşta olan ilgisi sebebiyle müzikle de uğraştı.

Hakkı Bulut, 1967 yılında ilk plak çalışmasını yaptı. Leylam isimli ilk plağında Orhan Gencebay ve Arif Sağ kendisine bağlama çalarak eşlik ettiler. 1969 yılında Adana'da yapılan Altın Ses müsabakasında birincilik almasının ardından ikinci plak çalışmasını yaptı ve hemen akabinde yine güfte ve bestesi kendisine ait olan İkimiz Bir Fidanın isimli eserini okudu. Daha sonra bu eseri müsaade vererek onlarca sanatçının seslendirmesine olanak tanıdı.

Sanatçı bu yıllarda yaptığı başta Ben Buyum, Falcı, Ben Köylüyüm, Dokunmayın Dünyama gibi eserlerle bugünkü arabesk müziğinin ilk temellerini 1969 yıllarında atanlardan biri olarak bu güne kadar 18 45'lik plak, 58 albüm çalışmasına imza attı. 900 eserinin beste ve güftesi kendisine ait olan sanatçı 6 Altın Plak, 1 Altın CD ve Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup isimli Long Play çalışması ile Altın Long Play ödülünü almış olup çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından defalarca ödüle layık görüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >