Sibel Can'ın dolandırılma davasında karar çıktı

Ünlü şarkıcı Sibel Can davada istediği sonucu elde etti.
Ünlü şarkıcı Sibel Can davada istediği sonucu elde etti.

Ünlü şarkıcı Sibel Can'a ikinci el otomobil sıfır olarak satılmış ve bu yüzden dolandırma davası açmıştı. Açılan davada karar çıktı. Mahkeme, şirketin sahibi hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan 4 yıl hapis ve 80 bin TL adli para cezası verdi. Duruşmaya şarkıcı ve şirketin sahibi katılmadı.

Sibel Can yüklü bir para ödeyerek sırf araç satın aldı. Ancak arabanın ikinci el kaçak bir araba olduğu ortaya çıktı. İşin peşini bırakmayan şarkıcı şirket sahibine dava açarak parasını geri almaya çalıştı. Ayrıca Can, basında yer alan haberlerin kendisini maddi ve manevi olarak yıprattığını ileri sürdü. Şirket sahibi Mehmet Çelik'in ise davayı kabul etmediği biliniyordu.

Karar çıktı

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanık Şahin Mehmet Çelik ile şikayetçi Sibel Can katılmazken; tarafları avukatları temsil etti. Sibel Can'ın avukatı Bülent Ernas, sanığın cezalandırılmasını talep etti. Sanık Şahin Mehmet Çelik'in avukatı Çağatay Uygun ise dolandırıcılık suçunun oluşmadığını belirterek müvekkilinin beraatini istedi. Ancak mahkeme bunu kabul etmedi ve hapis kararı verdi.

Sibel can, maddi ve manevi olarak zarardayım demişti.
Sibel can, maddi ve manevi olarak zarardayım demişti.

80 bin TL adli para cezası

Mahkeme heyeti, sanık Şahin Mehmet Çelik hakkında "Nitelikli dolandırıcılık" suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek 4 yıl hapis ve 80 bin TL adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Heyet, sanık hakkında olumlu kanaat oluşmadığından indirim uygulamadı, hapis cezasını paraya çevirmedi ve ertelemedi. Duruşma sonunda, Sibel Can'ın avukatı Bülent Ernas, adaletin geç de olsa tecelli ettiğini söyledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >