Sıcaklıklar düşmeye başlıyor: Sağanak ve kar bekleniyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin birçok bölgesinde bugün yağış beklenmiyor. Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren sıcaklıklar düşecek ve Doğu Anadolu'da kar yağışı görülecek.

Meteoroloji tarafından paylaşılan son hava raporuna göre sıcaklıklar çarşamba gününden itibaren düşecek, Marmara'nın doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kuvvetli yağış görülecek. Yağışlar Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Meteoroloji'nin bugün için paylaştığı hava durumu haritası
Meteoroloji'nin bugün için paylaştığı hava durumu haritası

Sis ve pus devam edecek

Meteoroloji tarafından, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Haftanın ikinci günü Orta ve Doğu Karadeniz ile Marmara Bölgesi'nin doğusunda sis yerini yağmura bırakacak.

Çarşamba günü sıcaklıklar düşüyor, sağanak ve kar bekleniyor
Çarşamba günü sıcaklıklar düşüyor, sağanak ve kar bekleniyor

Hafta ortasında sıcaklıklar düşüyor

Çarşamba günü ülke genelinde sis etkisini kaybederken, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarına düşecek. Marmara'nın doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Perşembe günü Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Cuma günü ise ülke genelinde yağış beklenmiyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >