Sıcaklıklar düşüyor, sağanak yağmur geliyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'nin hava durumu tahminlerine göre, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Ankara’nın kuzey ve batısı, Çankırı, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılara göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinde bugün gök gürültülü sağanak bekleniyor. Verilere göre önümüzdeki üç gün boyunca İstanbul ve Ankara'da yağışlı hava etkili olacak.

Su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklıkları düşecek

İstanbul'da Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri gök gürültülü sağanak yağışlar beklenirken, gündüz sıcaklıkları Çarşamba günü 19, gece sıcaklıkları da 15 dereceye kadar gerileyecek.

Ankara'da da aynı şekilde üç gün boyunca gökgürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Hava sıcaklığı Çarşamba günü 18 dereceye, gecesi de 10 dereceye kadar inecek.

Meteoroloji'nin tahminlerine göre İzmir'de bugün gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Yarın hava çok bulutlu iken Çarşamba günü güneşli bir hava olacak.

İstanbul Anadolu yakasından yağmur etkili oluyor

İstanbul Anadolu yakasında haftanın ilk günü sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur etkili oldu. Aniden bastıran yağmur hem trafiğe çıkan sürücüleri hem de işe giden vatandaşları zor durumda bıraktı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >