Sık sık kilo alıp - veren oyuncu Gupse Özay, sağlık sorunları yaşamaya başladı

Gupse Özay

Rol aldığı film projeleri için sık sık kilo alıp veren oyuncu Gupse Özay, sağlık sorunları yaşamaya başladı. Özay, hastalığının ne olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı.

Ünlü oyuncu ve senarist Gupse Özay, yaşadığı sağlık sorunlarıyla gündeme gelmeye başladı. Film projeleri için verdiği ve aldığı kilolarla sıkça gündeme gelen Özay, sosyal medya hesabından paylaştığı uzun bir metinle hastalığı hakkında bilgi verdi.

Gupse Özay
Gupse Özay

"Sağlığım bana tokat attı"

Özay, yayınladığı açıklama metninde şu ifadelere yer verdi:

Gupse Özay
Gupse Özay

"Beyler bayanlar şu kilo alıp verme olayıyla ilgili özelden çok soru geliyor. Sağlık ile ilgili bir konu olduğu için ve yanlış örnek olmamak için açıklama yapmak ve toplu bir cevap vermiş olmak isterim. Biliyorsunuz ki Deliha'nın ilk filminde epey kilo almıştım. Ardından Görümce filmimde epey verdim. Sonra Deliha 2'de tekrar aldım. Her seferinde alıp verdiğim kilolar da 20 küsürler…Az değil yani.

Şimdi başta baktım motivasyonla ve gazla acayip hızlı veriyorum- alıyorum. Oh ne güzel. Etraftan gelen uyarılara da 'yok ya bir şey olmaz karaktere girmem lazım' falan diyorum. Ta ki sağlığım bana tokat atana kadar…

Gupse Özay
Gupse Özay

Deliha'nın çekimlerinden sonra aldığım 20 küsür kiloyu vermek için her zamanki gibi yemeği azaltıp harekete ağırlık verdim. Lakin bu sefer bir sorun var. Hep gittiğim detox merkezinin Antalya şubesine falan gittim ama hayret ya ne yapsam veremiyorum. Aksine kilo almaya devam ediyorum. Üstelik bütün gün uyuyorum. Çok uyuduğum için ağlıyorum. Sonra tekrar uyuyorum.

Sonra dedim ki herhalde yoruldum ben. Dedim yurt dışına gideyim orada vereyim. Tropik iklim, meyve sebze deniz… İyi fikir. Gittim. Tayland'a. Detox merkezine. Oradaki Tayland'lı doktor ikinci gün dedi ki test yapalım sana. Dedi senin tipin iyi değil şişsin. Günde 16 saat uyuyorsun. Normal değil bu dedi. Peki abim dedim test yapalım.

Gupse Özay
Gupse Özay

Aha! Test sonucu geldi. TSH oranım 185.. (Tiroidi olanlar bilir) Adamcağız yanlışlık var deyip yeniden yaptı. Yok sonuç doğru. Neyse, ben stresten ve hızlı kilo alıp vermekten dolayı, hipotiroid, haşimato (ki bunun filmlerimde şakasını dahi yapmıştım) karaciğer yağlanması ve hipoglisemi teşhisiyle Türkiye'ye geri gönderildim. Ve Mart ayından beri tedavi oluyorum. Suçluyum; bunu hak ettim. Şimdi 17 kilo verdim. 5 kilo daha vereceğim ve bir daha asla kısa sürede kilo alıp vermeyeceğim. Çünkü gerizekalılık bu. Özet; aman diyeyim doktor kontrolü olmadan asla kilo alıp verme olayını abartmayın. Dengeli olmak önemli. Bir de şekeri ekmeği falan net kesin. Yemeyin valla… Öperim sizi çok. Doktorumu çok soran olmuş. Metin Özata. Çok tatlı çok bilgili hemen toparladı beni."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >