Sıla Gençoğlu'nun ardından Ahmet Kural'dan ilk açıklama geldi

Sıla'nın iddialarının ardından, Ahmet Kural cephesinden açıklama geldi.
Sıla'nın iddialarının ardından, Ahmet Kural cephesinden açıklama geldi.

Ahmet Kural'ın avukatı, Sıla Gençoğlu'nun şiddet gördüğünü iddia ettikten 18 saat sonra çekildiği iddia edilen görüntüler hakkında "Müvekkilim iddiaların asılsız olduğu ifade etmişti" açıklamasında bulundu.

Ünlü şarkıcı Sıla ile hakkında çıkan iddialar sonrası,Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın'dan yeni bir açıklama geldi.

  • Avukat Aydın, Sıla Gençoğlu'nun şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği ileri sürülen ve basında yer alan görüntüler hakkında açıklamada bulundu.

Görüntülerin 3 Aralık pazartesi günü yargı makamlarına sunulacağını belirten avukat Aydın, "Kamuoyundan tek beklentimiz bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır" dedi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

  • "Dün akşam saatlerinde haber kanallarında yayınlanan haber uyarınca, Sıla Gençoğlu'nun, Müvekkil Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği belirtilen kimi görüntüler, kamuoyu ile paylaşılmıştır. Haberde belirtildiği gibi, görüntülerin "Savcılık dosyasına sunulduğu" yönündeki ifadenin, haber içerisinde sehven dile getirildiğini düşünmekteyiz."

Sıla Gençoğlu'nun iddialarının asılsız olduğunu iddia eden Avukat Sibel Aydın, yargı sürecinin beklenmesi ve savunma hakkına saygı duyulması gerektiğini ifade etti.

  • "Anılan görüntülerden, yayınlanmasının hemen ardından haberdar olmamız nedeniyle, söz konusu görüntüleri haber kanalından elektronik posta ile yazılı olarak talep etmiş bulunmaktayız. Halen, yargıya intikal etmiş söz konusu süreç ile ilgili tüm delil, rapor ve dokümanların savcılık dosyasına sunulabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Diğer delillerimiz ile birlikte elde edilen bu yeni görüntüyü de yargı makamlarına ancak 3 Aralık 2018 Pazartesi günü sunabileceğiz."


"Yaşanan son gelişmeler sonrasında kamuoyundan tek beklentimiz, kadının toplumdaki konumu ve önemi azaltılmadan ve bu hassasiyet ile ilgili sahiplenilen tutumdan taviz verilmeden, bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır."

Ne olmuştu?
Şarkıcı Sıla Gençoğlu, geçtiğimiz günlerde Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü söyleyerek şikayetçi oldu. Hakkındaki iddialardan dolayı savcılığa ifade veren oyuncu Ahmet Kural, Sıla'nın verdiği ifadeye ve rapora itiraz etti.
Ne olmuştu? Şarkıcı Sıla Gençoğlu, geçtiğimiz günlerde Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü söyleyerek şikayetçi oldu. Hakkındaki iddialardan dolayı savcılığa ifade veren oyuncu Ahmet Kural, Sıla'nın verdiği ifadeye ve rapora itiraz etti.
Kural da açıklama yaptı!
Ahmet Kural, ifade sonrası basın mensuplarına şöyle konuşmuştu:  

"Konuyla ilgili açıklamayı sadece resmi makamlara yapacağım. İçeride ifademi verdim, Türk adaletine güveniyorum. Benim için her konuda yeni bir başlangıç. Böyle bir olayın içinde olduğum için herkesten tekrar özür diliyorum. Asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum; haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır."
Kural da açıklama yaptı! Ahmet Kural, ifade sonrası basın mensuplarına şöyle konuşmuştu: "Konuyla ilgili açıklamayı sadece resmi makamlara yapacağım. İçeride ifademi verdim, Türk adaletine güveniyorum. Benim için her konuda yeni bir başlangıç. Böyle bir olayın içinde olduğum için herkesten tekrar özür diliyorum. Asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum; haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >