Sıla'dan Ahmet Kural'a dava: Delilleri değiştirdi

Sıla Gençoğlu.
Sıla Gençoğlu.

Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu arasında süren davaya bir yenisi daha eklendi. Ünlü şarkıcı Sıla, Kural ve avukatına bir dava daha açtı. Gençoğlu', delil değiştime' suçundan oyuncuya yeni bir dava istemiyle mahkemeye başvurdu.

Şarkıcı Sıla ve eski sevgilisi Ahmet Kural arasında süren şiddet davasına bir yenisi daha eklendi. Şarkıcı Gençoğlu, Kural ve avukatının, olaydan 18 saat sonra bir ortamda şarkı söylerken çekilen videosunun üzerinde tahrifat yaptıklarını iddia etti.

Soruşturmada manipülasyon yapıldı

  • Sıla Gençoğlu, adına avukatı tarafından verilen şikayet dilekçesinde, Sıla'nın yüzündeki morlukların göründüğü 6 saniyelik kısmın kesilerek, videonun tahrif edildiği, bununla da soruşturmada manipülosyan yapılmak istendiğinin amaçlandığı ileri sürüldü. Dilekçede, Ahmet Kural hakkında, "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ile suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçlamalarından, avukatı hakkında da, bu suçlamaların yanı sıra, "görevi kötüye kullanma"suçlamasından soruşturma başlatılması talep edildi.

Sıla Ahmet Kural'la anlaşmayı reddetmişti.
Sıla Ahmet Kural'la anlaşmayı reddetmişti.

Bilirkişi raporu: Video 32 saniye

Öte yandan savcılık aşamasında alınan bilirkişi raporunda, videonun orijinal halinin 32 saniye olduğu, Ahmet Kural avukatının dosyaya sunduğu videoda ise 6 saniyenin eksik olduğu kaydedildi. Raporda, eksik olan kısımda Sıla'nın, 'sol gözüne yakın bir bölgede yanağının üzerinde ten rengine göre farklı renkte olan kısımların olduğu' tespitine yer verildi.

Ahmet Kural.
Ahmet Kural.

Savcı videoyu yayınlayan kanala sordu

  • Kural'ın avukatının, video görüntüsünün, ilk yayınlayan kanaldan alıp dosyaya sunduklarını belirtmesi üzerine savcılık, söz konusu televizyon kanalına yazı yazdı. Kanaldan savcılığa gönderilen cevap yazısında, videonun Ahmet Kural'ın avukatı tarafından kanala iletildiğinin bildirildiği öğrenildi.

Sıla ve Ahmet Kural.
Sıla ve Ahmet Kural.

İlk duruşma 7 Mart'ta

  • Ahmet Kural hakkında, Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği iddiası ile, 'Hakaret', 'Tehdit' ve 'Basit yaralama' suçlarından 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. İlk duruşma 7 Mart'ta yapılacak.

Ne olmuştu?

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural kısa bir ayrılığın ardından yeniden barışmıştı. Barışmaları çok yeni olan çift ettikleri kavga sonucu Sıla'nın mahkemeye gelip 'Ahmet Kural bana şiddet uyguladı' demesiyle aralarında şiddet davası açıldı. Davaları hala süren çift anlaşmayı reddetti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >