Simge Fıstıkoğlu'nun hamile olduğu için ekran kariyerini durdurduğu iddia edildi

Simge Fıstıkoğlu
Simge Fıstıkoğlu

Sanat dünyasının felaket tellalı olarak bilinen ses sanatçısı Onur Akay, spiker Simge Fıstıkoğlu'nun hamile olduğu gerekçesiyle, ekran kariyerini durdurduğunu iddia etti.

Sanat dünyasının felaket tellalı olarak bilinen ses sanatçısı Onur Akay, NTV spikeri Simge Fıstıkoğlu ile ilgili bir iddia da bulundu. Akay, Fıstıkoğlu'nun hamile olduğu gerekçesiyle ekran kariyerini durdurduğunu iddia etti.

Akay, haberi, "Bugün sizlere müjdeli bir haber vermek istedim. Biliyorsunuz NTV ekranlarında sunuculuk görevini üstlenen Simge Fıstıkoğlu,iki yıldır birlikte olduğu sevgilisi Emir Tavukçuoğlu ile geçen nisan ayında dünya evine girmişti. Simge Fıstıkoğlu'nun 4,5 aylık hamile olduğunu, dün son kez ekranlara çıktığını ve artık uzun bir süre ekranlarda olmayacağını öğrendim. Çiftin hayırlısı ile bebeğini kucağına almasını diliyorum" sözleriyle duyurdu.

Simge Fıstıkoğlu ve Emre Tavukçuoğlu
Simge Fıstıkoğlu ve Emre Tavukçuoğlu

Simge Fıstıkoğlu kimdir?

Simge Fıstıkoğlu
Simge Fıstıkoğlu

12 Aralık 1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu, Selim Pars Koleji, Beyoğlu Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitim gördü. Medyaya ilk adımını Elle Decor Dergisi ile attı. 6 aylık stil editörlüğü deneyiminden sonra yazılı basın yerine görsel basında çalışmak istedi. Televizyon dünyasına 2006 yılında spiker ablası Sinem Fıstıkoğlu’nun isteği ile adım attı.

Habertürk Televizyonu’nun o dönemde Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Murat Ongun’un kapısını 16 Ekim 2006 tarihinde çaldı. “Bu mesleği öğrenmek istiyorum” dediği Murat Ongun’dan, “Spor servisinde hemen başla” yanıtını aldı ve hiç düşünmeden bu teklifi kabul etti. Habertürk Televizyonu’nda 2009 yılının Ağustos ayına dek spor spikeri&editörü olarak görev yaptı. Bu süre zarfında aralarında Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal, Vicente Del Bosque gibi önemli teknik direktörlerle ve Cristiano Ronaldo, Hakan Şükür, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi başarılı futbolcularla röportajlar yaptı. 2009 yılının Ağustos ayında Habertürk Televizyonu Spor Müdürü oldu.

Habertürk’te “1 Gün” ve “Gün Başlıyor” haber kuşaklarını sundu. Habertürk’te Cumartesi-Pazar sabahları 09:15 – 12:00 saatleri arasında canlı yayınlanan “Burası Haftasonu” isimli programı hazırlayıp sundu. Günümüzde NTV gece bültenini sunmaktadır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >