Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 10 film vizyona giriyor

Vizyondakiler
Vizyondakiler

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 10 film sinemaseverlerle buluşacak.

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta "Mission: Impossible-Yansımalar", "Sıkı Dostlar", "Dev Avcısı", "Dört Köşeli Üçgen", "Kabir Azabı", "Yaşar Kemal Efsanesi", "Madame", "Dipdip: Bir Okyanus Macerası", "Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" ve "Bizim Köyün Şarkısı" filmleri izleyiciyle buluşacak.

Mission: Impossible – Yansımalar

Mission: Impossible-Yansımalar
Mission: Impossible-Yansımalar

Christopher McQuarrie'nin yazıp yönettiği "Mission: Impossible" serisinin altıncı halkası olan film, yanlış giden bir görev sonucu Ethan Hunt ve ekibinin zamana karşı yarışını anlatıyor.

Aksiyon türündeki filmin başrolünü Tom Cruise üstlenirken kadroda, Rebecca Ferguson, Henry Cavill, Vanessa Kirby, Simon Pegg, Michelle Monaghan, Angela Bassett, Ving Rhames, Alec Baldwin ve Sean Harris yer alıyor.

Sıkı Dostlar

Sıkı Dostlar
Sıkı Dostlar

Bryan Cranston, Laurence Fishburne, J. Quinton Johnson, Deanna Reed-Foster, Jeff Monahan ve Oscar'a aday olan Steve Carell'ın rol aldığı "Sıkı Dostlar" adlı filmin yönetmen koltuğunda Richard Linklater oturuyor.

Filmin senaryosunu ise Linklater ile Darryl Ponicsan kaleme aldı.

Dram ve komedi türündeki filmde, kendisi gibi asker olan oğlunun ölüm haberini alan Doc'ın, 30 yıldır görmediği asker arkadaşları Sal ve Richard ile birlikte oğlunu uğurladığı süreci ele alıyor.

Dev Avcısı

Dev Avcısı
Dev Avcısı

Harry Potter'ın yapımcılarının imzasını taşıyan "Dev Avcısı" filmi gerçek hayatta yaşadıklarıyla başa çıkmak için canavarların dünyasına sığınan dev avcısı Barbara Thorson'ın hikayesini konu ediniyor.

Joe Kelly'nin aynı adlı çizgi romanından uyarlanan gerilim, fantastik ve dram türündeki filmin yönetmenliğini Oscar ödüllü Anders Walter gerçekleştirdi.

Filmin oyuncu kadrosu Zoe Saldana, Imogen Poots, Jennifer Ehle, Madison Wolfe gibi isimler yer alıyor.

Dört Köşeli Üçgen

Dört Köşeli Üçgen
Dört Köşeli Üçgen

Haftanın yerli filmlerinden "Dört Köşeli Üçgen" Salah Birsel'in aynı adlı romanından Görkem Yeltan tarafından beyazperdeye uyarlandı.

Mehmet Güreli'nin yönettiği ve Mustafa Dinç, Ali Altuğ, Ali Pınar, Kaan Çakır ile Alper Saldıran'ın oynadığı film, iflah olmaz bir gözlemcinin hikayesini anlatıyor.

Kabir Azabı

Kabir Azabı
Kabir Azabı

Yerli yapımı korku filmi "Kabir Azabı" başarılı bir avukat olan Ozan'ın başarıyla birlikte kibirli ve anlayışsız biri haline gelmesini ve kabir azaplarının dehşetini ele alıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda ise "Üç Harfliler" ve "Şeytan-ı Racim" filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Arkın Aktaç var.

Senaryosunu Murat Toktamışoğlu'nun yazdığı filminde oyuncu kadrosunda ise Hakan Özgömeç, Özlem Başkaya, Ebru Saçar Aktaç, Ufuk Aşar, Uğur Kaya gibi isimler yer alıyor.

Yaşar Kemal Efsanesi

Yaşar Kemal Efsanesi
Yaşar Kemal Efsanesi

Dünyada ilk gösterimini "24. Adana Altın Koza Film Festivali"nde yapan "Yaşar Kemal Efsanesi" başlıklı belgesel türündeki film, ünlü yazar Yaşar Kemal'in doğumundan ölümüne kadarki hayatını kendi ağzından ve hayatına yakın tanıklık etmiş dostlarının anlatımlarıyla beyaz perdeye aktarıyor.

Aydın Orak'ın yönettiği ve Halil Ergün ile Ece Güneş Saadetyan'ın seslendirme yaptığı belgesel filmde, Yaşar Kemal'in daha önce hiç yayınlanmamış görüntüleri, ses kayıtları ve belgeler de bulunuyor.

Madame

Madame
Madame

Amanda Sthers'in yönettiği "Madame" filmi Bob ile Anne'in malikanesinde hizmetçi olarak çalışan Maria'nın bir akşam yemeğiyle birlikte değişen hayatını konu ediniyor.

Senaryosunu Amanda Sthers ve Matthew Robbins'in birlikte kaleme aldığı komedi ve dram türündeki filmde, Oscar adaylığı sahibi oyuncular Toni Collette ve Harvey Keitel'a Rossy de Palma ve Michael Smiley eşlik ediyor.

Dipdip: Bir Okyanus Macerası

Dipdip Bir Okyanus Macerası
Dipdip Bir Okyanus Macerası

Haftanın tek animasyon türündeki "Dipdip: Bir Okyanus Macerası" adlı film, bir kaza sonucu evleri yıkılan ahtapot Dipdip ve arkadaşlarının kendilerine yeni bir ev bulmak için çıktıları yolculuğu konu ediyor.

Senaryosunu Julio Soto Gurpide, Jose Tatay ve Salva Rubio'nun kaleme aldığı yapımın yönetmenliğini Julio Soto Gurpide üstleniyor.

Filmin seslendirmelerini Justin Felbinger, Stephen Hughes, Lindsey Alena, Dwight Schultz ve Elisabeth Gray gerçekleştirdi.

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? ve Bizim Köyün Şarkısı

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?
Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?

5 milyonu aşkın takipçisi olan Youtuber Enes Batur'un hikayesini anlatan Kamil Çetin'in yönettiği "Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" ve başrollerinde "Güldüy Güldüy Show Çocuk" oyuncularının yer aldığı, BKM yapımı komedi türündeki "Bizim Köyün Şarkısı" adlı film ikinci kez vizyona girecek.

Bizim Köyün Şarkısı
Bizim Köyün Şarkısı
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >