20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Sinemaya en iyi şekilde uyarlanmış 8 oyun

Hollywood
Hollywood

Kendi ürettiği yapımların bir yerde tıkandığını gören Hollywood, zorlandığı durumlarda kitaplar ve oyunlardan başarılı bir şekilde uyarlama yapıyor.

Hollywood, tek başına bir fabrika gibi çalışsa da oyun sektörü çok daha büyük bir ekonomiyi elinde tutuyor. Evet, filmler belli bir kitle oluşturmayı başarıyor ama oyun sektörü maddi ve manevi olarak daha fanatik bir kitleyi elinde bulunduruyor. Öyle ki bu sektörde sadece tek bir oyun milyonlarca satabiliyor. Ayrıca bunu oynayan kişilerin de oyunla kendisi arasında bir bağ kurduğunu düşünürsek bu çalışmanın Hollywood için riskin çok az olduğunu söyleyebiliriz. Yani sıfırdan bir film üretmenin zorluğu bir yana sonrasında elde edilecek kitlenin bir garantisi bulunmuyor. Ancak uyarlanan oyunların sadece seven kitlesinden bile belli bir karşılık alınıyor. Hatta bu düşünceyi şöyle temellendirelim; genelde sinemaya uyarlanan oyunlar en fazla satılan ve ciddi bir oyunsever kitlesine sahip olanlar oluyor.

İşte oyun dünyasından sinemaya uyarlanan en iyi filmler...

Mortal Kombat
Mortal Kombat
Resident Evil: Apocalypse
Resident Evil: Apocalypse
Lara Croft: The Cradle of Life
Lara Croft: The Cradle of Life
The Final Fantasy
The Final Fantasy
Max Payne
Max Payne
Lara Croft: Tomb Raider
Lara Croft: Tomb Raider
Hitman
Hitman
Prince of Persia
Prince of Persia

İLGİLİ HABERLER