Sır dolu cinayetin cezası belli oldu!

Ünlübaş
Ünlübaş

Müge Anlı'nın programında şoke eden açıklamalarda bulunan genç kadının eşi için istenen hapis cezası belli oldu!

Safiye Ünlübaş'ın kayıp başvurusuyla ortaya çıkan cinayette iddianame tamamlandı. Eşiyle ilişki yaşadığını iddia ederek patronunu öldüren zanlı için 24 hapis cezası istendi.


İşte cinayetin sırrı!
İstanbul'da Arif-Havva Ç. çifti, kızları iki çocuk annesi Safiye Ünlübaş'ın bulunması için televizyon kanalında yayınlanan bir programa başvurmuştu. Canlı yayına bağlanan bir akraba, "Kayınbiraderi Recep Ünlübaş ile Çorlu'da kol kola geziyor" iddiasında bulundu. İddia üzerine programa canlı bağlanan kadın "Kocam kumar oynardı. Eve patronu Sabri Altunbey'i (41) getirirdi. Sabri Bey bir gün 'Bundan sonra kocanın maaşını sana vereceğim' dedi. Kocam da onayladı. Sonraki günler Sabri Bey eve gelip gitmeye başladı ve bir keresinde bana tecavüz etti. Kocam bunu daha sonra duydu. Bana 'Onu öldüreceğim, seni de boşayacağım' dedi. Daha sonra Sabri Bey'in öldürüldüğünü duydu. Kocam ortadan kayboldu" deyince cinayet çözüldü.
İşte cinayetin sırrı! İstanbul'da Arif-Havva Ç. çifti, kızları iki çocuk annesi Safiye Ünlübaş'ın bulunması için televizyon kanalında yayınlanan bir programa başvurmuştu. Canlı yayına bağlanan bir akraba, "Kayınbiraderi Recep Ünlübaş ile Çorlu'da kol kola geziyor" iddiasında bulundu. İddia üzerine programa canlı bağlanan kadın "Kocam kumar oynardı. Eve patronu Sabri Altunbey'i (41) getirirdi. Sabri Bey bir gün 'Bundan sonra kocanın maaşını sana vereceğim' dedi. Kocam da onayladı. Sonraki günler Sabri Bey eve gelip gitmeye başladı ve bir keresinde bana tecavüz etti. Kocam bunu daha sonra duydu. Bana 'Onu öldüreceğim, seni de boşayacağım' dedi. Daha sonra Sabri Bey'in öldürüldüğünü duydu. Kocam ortadan kayboldu" deyince cinayet çözüldü.
Ağırlaştırılmış müebbet!
Sabah'ın haberine göre; Recep Ünlübaş ile Arif Ünlübaş cezaevine gönderildi. İddianameye göre; ağabeyi tarafından azmettirilen Arif Ünlübaş, eşiyle ilişkiye girdiğini öğrendiği patronu Altunbey'i av tüfeğiyle dört el ateş ederek öldürdü. Arif Ünlübaş'a haksız tahrik altında tasarlayarak adam öldürmek suçundan 24 yıla kadar hapis istendi; ağabeyine ise "Tasarlayarak öldürmeye azmettirme ve suç delillerini yok etme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet talep edildi.
Ağırlaştırılmış müebbet! Sabah'ın haberine göre; Recep Ünlübaş ile Arif Ünlübaş cezaevine gönderildi. İddianameye göre; ağabeyi tarafından azmettirilen Arif Ünlübaş, eşiyle ilişkiye girdiğini öğrendiği patronu Altunbey'i av tüfeğiyle dört el ateş ederek öldürdü. Arif Ünlübaş'a haksız tahrik altında tasarlayarak adam öldürmek suçundan 24 yıla kadar hapis istendi; ağabeyine ise "Tasarlayarak öldürmeye azmettirme ve suç delillerini yok etme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet talep edildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >