Sizin sütünüz, onun geleceği: Yeni doğan bebek için anne sütü bir mucize

İçindeki koruyucu maddeler sayesinde, anne sütü bebeği tüm enfeksiyonlardan korur.
İçindeki koruyucu maddeler sayesinde, anne sütü bebeği tüm enfeksiyonlardan korur.

Anne olma kararı almadan önce düzene sokmanız gereken hayatınızı, bu kararı aldıktan sonra belli kurallarda yaşamaya başlamalısınız. Bebeğinize vereceğiniz süt, onun geleceğini şekillendiren en önemli şey olacaktır. Bu süreçte beslenmenize, yaşam koşullarınıza ve hatta uyku düzeninize dahi dikkat etmeniz gerekiyor. Minik bebeğinizin geleceği, sizin elinizde.

Anne sütü, bebekler için mucizevi özellikler taşır; aynı zamanda bebeklere gereksinimi olan tüm besin öğelerini tek başına ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besindir.

 • Doğumdan sonra gelen ilk süt, bebek için oldukça önemlidir; onları tüm hastalıklara karşı korur ve bebeğin ilk aşısıdır.

Anne sütü, bebeğin ilk 6 ay ihtiyacı olan protein, yağ, demir, vitamin gibi her türlü besin değerine içeren ideal besin kaynağıdır. İçindeki koruyucu maddeler nedeniyle bebeği enfeksiyonlardan korur. Anne sütünde yeterli miktarda su ve vitamin bulunduğu için, çok sıcak iklimlerde bile bebeğe su vermeye gerek yoktur. Anne sütü bebekler için yaşamsal öneme sahiptir. Anne sütü bebekleri her türlü enfeksiyondan korur.

Sütünüzün kıymetini bilin!

                  
                  
                  
                  
                  Onu sık sık emzirin.
Sütünüzün kıymetini bilin! Onu sık sık emzirin.
Bebeğinizi sütünüzden mahrum bırakmayın. 

                  
                  
                  
                  
                  Onu sağlıklı sütünüzden ve iyi bir gelecekten mahrum bırakmayın.
Bebeğinizi sütünüzden mahrum bırakmayın. Onu sağlıklı sütünüzden ve iyi bir gelecekten mahrum bırakmayın.
2 yaşa kadar anne sütüne devam edilmeli.

                  
                  
                  
                  
                  İlk 6 ay sadece anne sütü ile beslenilmesi, 6. aydan sonra ek gıdalara başlanılması öneriliyor. Ek gıdalara başlarken temel besin yine anne sütü olmalı. Dünya Sağlık Örgütü, ek gıdalarla birlikte olmak koşuluyla anne sütünün 2 yaşa kadar devam edilmesini öneriyor.
2 yaşa kadar anne sütüne devam edilmeli. İlk 6 ay sadece anne sütü ile beslenilmesi, 6. aydan sonra ek gıdalara başlanılması öneriliyor. Ek gıdalara başlarken temel besin yine anne sütü olmalı. Dünya Sağlık Örgütü, ek gıdalarla birlikte olmak koşuluyla anne sütünün 2 yaşa kadar devam edilmesini öneriyor.
Onun ilacı sizde.

                  
                  
                  
                  
                  Bebeğinizin cildine ilaç gibi gelen sütünüz, onun daha az pişik olmasını sağlar. Yanı sıra, anne sütü bebeğinizin hassas tenini sık sık alerji olmaktan da koruyacaktır.
Onun ilacı sizde. Bebeğinizin cildine ilaç gibi gelen sütünüz, onun daha az pişik olmasını sağlar. Yanı sıra, anne sütü bebeğinizin hassas tenini sık sık alerji olmaktan da koruyacaktır.
Anne sütü obeziteden korur.

                  
                  
                  
                  
                  Anne sütü, bebeği ilerideki yaşamında obeziteden koruyor.
Anne sütü obeziteden korur. Anne sütü, bebeği ilerideki yaşamında obeziteden koruyor.
Daha az alerji riski...

                  
                  
                  
                  
                  Anne sütü alan bebeklerde ilk 6 aylık dönemde de, sonraki ek besin döneminde de gıda alerjilerine mama ile beslenen bebeklere oranla daha az rastlanıyor.
Daha az alerji riski... Anne sütü alan bebeklerde ilk 6 aylık dönemde de, sonraki ek besin döneminde de gıda alerjilerine mama ile beslenen bebeklere oranla daha az rastlanıyor.
Her annenin sütü bebeğine göre.

                  
                  
                  
                  
                  Bebeğiniz için en doğal ve yararlı besin olan sütünüz, her anneye göre değişkenlik gösterir. Sizin sütünüz, sadece sizin bebeğinizin kilosuna göre ayarlanmış şekildedir. İkiz bebek annelerinin sütü farklı, prematüre bebeği olan annelerin sütü daha yağlı olur.
Her annenin sütü bebeğine göre. Bebeğiniz için en doğal ve yararlı besin olan sütünüz, her anneye göre değişkenlik gösterir. Sizin sütünüz, sadece sizin bebeğinizin kilosuna göre ayarlanmış şekildedir. İkiz bebek annelerinin sütü farklı, prematüre bebeği olan annelerin sütü daha yağlı olur.
Anne sütü sağlık getirir.

                  
                  
                  
                  
                  Anne sütü alan bir çocukta, neredeyse hiç sindirim sorunu görülmez. Mamayla beslenen bebeklerde, kabızlık, reflü, gaz, kolik gibi sorunlar görülürken anne sütü bebeğe sadece sağlık verir
Anne sütü sağlık getirir. Anne sütü alan bir çocukta, neredeyse hiç sindirim sorunu görülmez. Mamayla beslenen bebeklerde, kabızlık, reflü, gaz, kolik gibi sorunlar görülürken anne sütü bebeğe sadece sağlık verir
Ek gıdaya gerek yok.

                  
                  
                  
                  
                  Anne sütü bebeğin büyümesi ve gelişmesinin yanı sıra, onu psikolojik olarak da etkiler. Bebeğinizin büyüme sürecine maksimum seviyede destek olur.
Ek gıdaya gerek yok. Anne sütü bebeğin büyümesi ve gelişmesinin yanı sıra, onu psikolojik olarak da etkiler. Bebeğinizin büyüme sürecine maksimum seviyede destek olur.
İlk 6 ay mutlaka emzirin.

                  
                  
                  
                  
                  Özellikle ilk 6 ekstra hiçbir şey denemeden ona sütünüzü verin. Sağlıkla, huzurla beslediğiniz bebeğinizin tüm vitamin ve besin ihtiyaçlarını karşılar.
İlk 6 ay mutlaka emzirin. Özellikle ilk 6 ekstra hiçbir şey denemeden ona sütünüzü verin. Sağlıkla, huzurla beslediğiniz bebeğinizin tüm vitamin ve besin ihtiyaçlarını karşılar.
Sağlıklı bir hayat için, sağlıklı bir anne.

                  
                  
                  
                  
                  Sağlıklı bir annenin sağlıklı bir bebeği ve ona gelecek sağlayacak sağlık dolu bir sütü olur. Aksi halde, hem siz hem bebeğiniz mutsuz ve huzursuz bir hayata mahkum kalırsınız.
Sağlıklı bir hayat için, sağlıklı bir anne. Sağlıklı bir annenin sağlıklı bir bebeği ve ona gelecek sağlayacak sağlık dolu bir sütü olur. Aksi halde, hem siz hem bebeğiniz mutsuz ve huzursuz bir hayata mahkum kalırsınız.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >