Şok iddia! Hunharca öldürülen adamın ailesi Adnan Oktar'a ateş püskürdü

2 yıl önce Kasım ayında kaybolduktan 2 ay sonra cesedi bulunan Murat Ünal'ın ailesi, 1400 yıllık Tevrat'ın ortaya çıkmaması için Adnan Oktar'ın cinayette parmağı olabileceğini iddia etti.

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar tüm hızıyla sürerken, 2013 yılında zaman aşımından düşen dosyadaki bir gizli tanığın ifadelerinin basında yer bulması, Manavgat’ta cinayete kurban giden Murat Ünal’ın ailesini harekete geçirdi.
Gizli tanığın ifadesinde "Adnan Hoca bize bir gün Orta Doğu’ya hakim olunacağını, Antalya bölgesinden Tevrat’ın en eski halinin çıkacağını, bunun da bizim kutsal kitabımız ile aynı olacağını söylüyordu" şeklindeki sözlerini Murat Ünal cinayetiyle bağdaştıran abla Ümmü Ünal "Kardeşim Tevrat için öldürüldü. Bu cinayetin azmettiricisi İsrail Hükümeti ve onun Türkiye’deki kolu Adnan Oktar’dır" dedi.

Murat Ünal 2016 yılında öldürüldü. Ailesi 1400 yıllık Tevrat'ı satmak isterken öldürüldüğünü ve bu cinayeti Adnan Oktar suç örgütünün gerçekleştirdiğinden şüpheleniyor.
Murat Ünal 2016 yılında öldürüldü. Ailesi 1400 yıllık Tevrat'ı satmak isterken öldürüldüğünü ve bu cinayeti Adnan Oktar suç örgütünün gerçekleştirdiğinden şüpheleniyor.

Gizli tanık ifadesi aileyi harekete geçirdi

Adnan Oktar davasında 2013 yılında bir gizli tanığın vermiş olduğu ifadeyi dün okuduğunu belirten abla Ümmü Ünal "Okuyunca gerçekten şok oldum. Çünkü daha 2013 yılında ciddi anlamda Antalya'da bir Tevrat çıkacağından bu Tevrat’ın bizim kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’e çok uyumlu olduğundan bahsediyor olması ilginç. Bundan 3 yıl sonra benim kardeşim çok çok eski olduğu söylenen bir Tevrat yüzünden öldürüldü. Bunu bütün kamuoyu biliyor. Bizim de zaten en baştan beri bu konuyla ilgili iddialarımız vardı. Benim kardeşimin ölüm şekli göz önünde bulundurulduğu zaman hiçbir şekilde tek bir kişinin yapabileceği bir şey olduğuna inanmadım. Zaten kardeşimin katilleri olarak ceza alanlar da bunu yapabilecek güçte insanlar da değil. Çok ciddi anlamda da destek aldılar. Biz bunun bir kısmını kamuoyuyla paylaştık, bir kısmını paylaşamadık. Ve bu nedenle iddiamın arkasındayım. Bunların ardında çok daha güçlü bir el olduğuna inanmıştım. Zaten Adnan Oktar isimli şahıs İsrail’in Türkiye uzantısı, İsraillilerle sonsuz muhabbeti olan, onlardan dostlarımız arkadaşlarımız diye bahseden insandı. Bunu herkes çok iyi biliyor. İsrail zaten Kuran-ı Kerim’e bu kadar benzer örtüşür bir Tevrat söz konusu olduğu zaman, buna kayıtsız kalmayacaktı. Ortada böyle bir Tevrat varken ben kardeşimin buradaki üç beş kişi tarafından öldürüleceğine inanmam" dedi.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik yapılan operasyonlarda onlarca ev aranırken 200'den fazla kişi gözaltına alındı.
Adnan Oktar ve grubuna yönelik yapılan operasyonlarda onlarca ev aranırken 200'den fazla kişi gözaltına alındı.

"Dava, Adnan Oktar davasıyla birleştirilsin"

Kardeşinin öldürülmesine ilişkin davanın Adnan Oktar’la birlikte ele alınmasını isteyen abla Ümmü Ünal, davanın birleştirilmesi için başvurularını yapacaklarını söyledi. Cinayetin arkasında önemli isimlerin olduğundan hep şüphelendiklerini ama gizli tanığın ifadesinin ortaya çıkmasına kadar Adnan Oktar’ın akıllarından geçmediğini söyleyen Ümmü Ünal, "Başlarında daha büyük bir insan olduğunu düşünüyordum ve bunda da hala ısrarcıyım. Tevrat’la ilgili takibimiz de sürüyor çünkü o bizim çocuğumuzun ölüm sebebi. Ne olmuş olursa olsun. Ortada bir Tevrat mevzusu ve bu Tevrat’ı kovalayan birileri varsa biz onların yakasına yapışırız çünkü benim kardeşimin katlinden onlar sorumludur. Başından beri sözümün arkasındayım. Davanın seyri sırasında da savcının yaptığı araştırmalarda cinayet öncesi tasarlamalara bakıldığı zaman bu ciddi anlamda hazırlanmış planlanmış bir cinayetti. Kardeşimin cinayetiyle bu Adnan Oktar’ın direkt olarak alakalı olduğunu düşündüren bu röportaj ve yayınlanan yazılardan sonra artık şüphem kalmadı. Kardeşimin cinayetinin Adnan Oktar davasıyla ilgili tekrar göz önünde bulundurulmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >