POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Sömestir tatilinde THY uçuşlarında yoğunluk

Sömestir tatilinde THY uçuşlarında yoğunluk
Sömestir tatilinde THY uçuşlarında yoğunluk

Türkiye'de okulların tatile girmesiyle birlikte hava trafiği de arttı. THY uçaklarındaki doluluk oranları arttı. Tatil için Balkan ülkeleri ve Akdeniz şehirleri tercih edildi.

İçindekiler

Eğitime verilen arada Türk Hava Yolları'na ait uçaklardaki doluluk oranı arttı.

Edinilen bilgiye göre, 19 Ocak'ta başlayan sömestir tatiliyle öğrenci, memur ve aileler, yurt içi uçuş noktalarına yoğun talep gösterdi.

Antalya, Bodrum ve Dalaman gibi tatil noktalarının yanı sıra Anadolu şehirlerine de ilgi bu dönemde arttı.

THY'nin asker ve öğretmenlere yönelik başlattığı indirim kampanyası nedeniyle Van, Hakkari ve Şırnak da uçuşların yoğunlaştığı noktalar olarak öne çıktı.

Vizesiz Balkan ülkeleri tercih edildi

Yarıyıl tatilini yurt dışında geçirmek isteyenlerin tercihi ise Avrupa başkentleri ile vizesiz seyahat edilebilen Balkan ülkeleri oldu.

Tatil paketi satışlarında ise yolcular, Güney Amerika destinasyonları ile New York, Bangkok ve Phuket'i daha fazla tercih etti.

Doluluk oranlarında geçen yılın ikinci yarısında başlayan artışın, Ocak ayı genelinde olduğu gibi yarıyıl tatilinde de devam ettiği görüldü.

Uçakların doluluk oranının geçen yıla oranla daha iyi olduğu bildirildi.