Binali Yıldırım'dan İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesi için ilk yorum

Binali Yıldırım
Binali Yıldırım

Binali Yıldırım, İmamoğlu ve Küçükkaya'nın otelde buluşması için 'Bana yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Bu durumu gizlemiş olmaları felakettir' dedi.

Binali Yıldırım'dan CHP adayı ile İsmail Küçükkaya'nın programdan önce bir otelde buluşması hakkında sorulan soruya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım konuşmasında "Bana Küçükkaya'dan bana yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Eşitsizlik vardır, gayrimeşru durum vardır." dedi.

Ekrem İmamoğlu-İsmail Küçükkaya
Ekrem İmamoğlu-İsmail Küçükkaya
  • Ne olmuştu?
  • Türkiye'nin konuştuğu "ortak yayın" ile ilgili skandal bir gerçek ortaya çıktı. CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile programın sunucusu İsmail Küçükkaya'nın yayından 2 gün önce Taksim'de bir otelde görüştükleri ortaya çıkmıştı.

İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun: İsmail Küçükkaya ile o gün o otelde buluştuk

Nagehan Alçı'nın bu sözlerinden sonra Ekrem İmamoğlu'nun basın danışmanı Murat Ongun yaptığı açıklamada İsmail Küçükkaya yaptıkları görüşmeye dair şunları söyledi: “Çarşamba akşamı, İsmail Küçükkaya bizi aradı. Yayının formatına dair bizimle ve Binali Yıldırım’la konuşmak istediğini iletti. Biz de Perşembe günü Taksim’deki The Marmara Hotel’de ‘Kentsel Gelişim Çözümleri’ başlıklı bir basın toplantısı gerçekleştireceğimizi, o toplantı sonrası görüşebileceğimizi ilettik. O gün o otelde buluştuk. Ekrem İmamoğlu, Necati Özkan, Şükrü Küçükşahin ve ben o buluşmada vardım. Küçükkaya bize 15’er soru soracağını, 3’er dakikalık süre tanıyacağını ve formatın nasıl olacağını anlattı. Bu çizgide yapılan görüşme sonrası, İsmail Küçükkaya Binali Yıldırım ile de görüşeceğini ve bir değişiklik olursa bizi bilgilendireceğini, belirtti. Kendisi dönmeyince, Cumartesi günü ben aradım İsmail Küçükkaya’yı. Küçükkaya da Binali Yıldırım’la telefonda görüştüğünü ve Yıldırım’ın da ‘Neyi, nasıl sorarsan sor; sana güveniyoruz’ dediğini iletti. Engin Altay ve Mahir Ünal da bu görüşmelerin olacağını biliyordu. Nagehan Alçı’nın sanki gizemli bir olaymış gibi deklare ettiği buluşma budur.”

İsmail Küçükkaya: İmamoğlu'na 'sizi bilgilendirmek için geldim' dedim

İsmail Küçükkaya da Habertürk canlı yayınında Didem Arslan'ın sunduğu programa bağlanarak İmamoğlu ile The Marmara Oteli'nde buluştuğunu söyledi. Küçükkaya, öncesinde Binali Yıldırım'ın basın danışmanıyla görüştüğünü söyledi. Küçükkaya, İmamoğlu ile yaptığı görüşmeye dair şu bilgiyi paylaştı: "Ekrem Bey'e, 'ben Binali Yıldırım'la konuştum. Buraya gelmem sebebim sizi bilgilendirmek. Her şeyi sorabilirsin' dedim. Ekrem Bey de 'hiçbir beklentim ve kısıtlamam yok' dedi.

Yıldırım'ın danışmanı: Küçükkaya bana İmamoğlu'nun danışmanıyla görüştüğünü söyledi.

Binali Yıldırım'ın danışmanı Ömer Sertbaş da yayına bağlanarak Ekrem İmamoğlu-İsmail Küçükkaya görüşmesiyle ilgili kendilerine bilgi verilmediğini açıkladı. Ömer Sertbaş şunları söyledi:

"Cumartesi akşamı bana gelen bir duyumda İsmail Bey'in Marmara Oteli'nde Ekrem Bey'le görüştüğü şeklinde duyum geldi. Gece İsmail Bey'i aradım. Kendisi de bana bunun üzerine görüşmeyi danışmanıyla yaptığını söyledi. Ben Ekrem İmamoğlu'yla yüzyüze görüştüm demedi, danışmanıyla görüştüm dedi. Onun üzerine madem Ekrem İmamoğlu ile görüştün de Binali Bey'le niye görüşmedin?"


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >