23 Haziran İstanbul ilçe ilçe seçim sonuçları

Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu
Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu

Seçim sonuçları belli oldu. 23 Haziran Binali Yıldırım oy oranı kaç?23 Haziran Ekrem İmamoğlu oy oranı kaç? İşte İstanbul'da ilçe ilçe 23 Haziran seçim sonuçları.En kritik ilçeler olarak Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Bayrampaşa, Beşiktaş, Kadıköy ve Maltepe göze çarpmıştı. Peki 23 Haziran Beşiktaş, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Esenyurt, Bağcılar, Fatih, Maltepe seçim sonuçlarında son durum ne? Detaylar haberimizden takip edebilirsiniz...

İstanbul 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından YSK'nın aldığı kararın ardından bir kez daha sandık başına gitti.Sandıklar saat 17.00 itibarıyla kapanmasıyla birlikte oy sayımına geçildi.

Binali Yıldırım'dan ilk açıklamalar

Saat 19.16. YSK seçimlerin sonuçlarıyla ilgili yasağı kaldırmış bulunuyor. Şu an itibarıyla seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.

Bu seçim kampanyası boyunca bizlerle beraber yoğun bir çalışma içerisine giren, yakın çalışma arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarımıza ve bizi dinleyen, projelerimizi, vaatlerimizi anlatma fırsatı bulan İstanbul'umuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık gösteren aileme de teşekkür ediyorum. Sabah oy kullanırken de söylediğim gibi seçim demek demokrasi demektir. Bu seçimlerle Türkiye'de demokrasinin en iyi şekilde kusursuz işlediğini bir kez daha ortaya koymuştur. Elde edilen sonuçlar tabii ki kesin olarak daha sonra açıklanacaktır.

Ben bu sonuçların İstanbulumuza, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul'a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbul'un yapacağı her türlü işte kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz.

Binali Yıldırım
Binali Yıldırım

Peki 23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarında son durum ne?

  • 23 Haziran seçimlerinde AK Parti ve CHP oy oranları
  • AK Parti Binali Yıldırım oy oranı: 3,852,226-%45.25
  • CHP Ekrem İmamoğlu Toplam oy oranı:4, 583, 675-%53.84
  • 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti ve CHP oy oranları
  • AK Parti Binali Yıldırım Toplan oy: 4, 1556,036-%48.60
  • CHP Ekrem İmamoğlu Toplam Oy: 4, 169, 765

İstanbul seçiminde adaylar

Adalet ve Kalkınma Partisi- Binali Yıldırım

Cumhuriyet Halk Partisi-Ekrem İmamoğlu

Saadet Partisi-Necdet Göçpınar

Vatan Partisi- Mustafa İlker Yücel

Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu

İlçe ilçe seçim takibini öğrenmek için aşağıdaki linkleri tıklamanız yeterli

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >