Soygun sırasında yanlışlıkla suç ortağını vurmuş

 Y.A ve O.O'nun soygunu birlikte planladıkları ve para karşılığı Tarkan E.'ye yaptırdıkları öğrenildi.
Y.A ve O.O'nun soygunu birlikte planladıkları ve para karşılığı Tarkan E.'ye yaptırdıkları öğrenildi.

İstanbul'da motosikletiyle önünü kestiği otomobilde bulunan Ersin Yavonova'yı tabancayla yaralayarak içinde 500 bin lira bulunan çantayı gasp eden şüpheli Tarkan E.'nun soygun sırasında suç ortağı Y.A.'yı da yanlışlıkla vurduğu ortaya çıktı.

İstanbul'da motosikletiyle önünü kestiği otomobilde bulunan Ersin Yavonova'yı tabancayla yaralayarak içinde 500 bin lira bulunan çantayı gasp eden şüpheli Tarkan E. yakayı ele verdi.

Şüphelinin olay sırasında yaraladığı Ersin Yavonova'nın yanındaki Y.A.'nın da suç ortağı olduğu belirlendi. Polis Y.A.'yı yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

Ne olmuştu?


  • Okmeydanı'nda bulunan Perpa alışveriş merkezi, Piyelapaşa bulvarı bağlantı yolunda 20 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen olayda bir bankadan 500 bin lira çeken Ersin Yavonova'nın kullandığı 34 KBM 49 plakalı otomobilin önü motosikletli bir şahıs tarafından kesildi. Otomobile doğru ateş açan başında kask bulunan gapçı, Ersin Yavonova ve yanında bulunan Y.A.'yı vurarak yaraladıktan sonra içinde 500 bin lira olan çantayı alarak kaçtı.

Suç ortağını yanlışlıkla vurmuş

İstanbul Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelin Tarkan E. "Susma" hakkını kullandı.

Polis yaptığı soruşturmada Adli kontrol şartlarını yeri getirmeyerek karakola uzun süredir imzaya gitmeyen Y.A.'yı şüphelinin suç ortağı olarak aramaya başladı. Tarkan E.'nin olay sırasında otomobilde bulunan Y.A.'yı yanlışlıkla vurduğu belirlendi.

Olayla ilgili ayrıca O.O. adlı kişinin de arandığı öğrenildi. Y.A ve O.O'nun soygunu birlikte planladıkları ve para karşılığı Tarkan E.'ye yaptırdıkları öğrenildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >