Jurnal.istSoylu'dan İstanbul'a kayyım mı atanacak? sorusuna yanıt geldi

Soylu'dan "İstanbul'a kayyım mı atanacak?" sorusuna yanıt geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de kayyum atanacak mı?" sorusuna, "Onu Pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını verdi.

HABER MASASI AA, GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Soylu'dan İstanbul'a kayyım mı atanacak? sorusuna yanıt geldi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de kayyum atanacak mı?" sorusuna, "Onu Pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını verdi.

BEĞEN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretini, HDP binasının önünde dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan annelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretini değerlendiren Soylu, "Başka meselelerde Türkiye'yi ayağa kaldıran, hepimizi gayrimedenilikle suçlayan, en ufak meselede elindeki kötü tozları bizim üzerimize atmaya çalışanlara sormak lazım. Biz hepimiz öleceğiz ama tarih mücadeleyi kaydedecek. Bu işe duyarsızlık gösterenler var. Bu insanlara üzülerek bakıyorum, işe duyarsızlık gösterenlere üzülerek bakıyorum." ifadelerini kullandı.

"Türkiye'yi ayağa kaldırılanlar bugün sessiz''

Soylu, Diyarbakır'da eylem yapan ailelerle ilgili ise, "Başka meselelerde Türkiye'yi ayağa kaldırılanlar bugün sessiz. Tarih bugün sesiz kalanları yargılayacak" ifadelerini kullandı.

Soylu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de kayyum atanacak mı?" sorusunu, “Onu Pazar sabahı açıklayacağım” şeklinde yanıtladı.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerlerine kayyım atanan belediye başkanlarıyla bir araya gelmesini eleştirerek, “Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net” demişti

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz