Steve Wozniak, Çin seyahati sonrasında Coronavirüs kaptığından şüpheleniyor

Steve Wozniak
Steve Wozniak

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, eşiyle birlikte Ocak'ta Çin'e seyahatleri sonrasında şiddetli öksürüğe yakalandığını duyurdu.

Sağlık kontrolünden geçen Wozniak, Coronavirüs'ten şüphelense de eşinin kontrolleri basit bir sinüs enfeksiyonunu gösteriyor.

Doğruluğu teyit edilmeyen en ufak bir Coronavirüs söylentisinin bile ne kadar hızlı yayıldığı bu paylaşımdan da görülebiliyor.

Çin'inWuhan kentinden başlayarak dünyanın dört bir yanına dağılanCoronavirüs, birçok farklı ülkede günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bölgelerde yiyecek, temizlik malzemeleri ya da diğer insani ihtiyaçları bulmak güçleşiyor.

Dünya Sağlık Örgütü, Coronavirüs sebebiyle birçok farklı makale yayınladı ve uyarılar yaptı.
Dünya Sağlık Örgütü, Coronavirüs sebebiyle birçok farklı makale yayınladı ve uyarılar yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü, devletler ya da özel şirketler Coronavirüs aşısının geliştirilmesine dair çeşitli planlamalar yapıyor. Ancak virüs bu süreçte yayılmaya devam ediyor.

Coronavirüs hızlı bir şekilde yayılmaya devam ederken Çin'e seyahat eden Steve Wozniak'ın bu korkusu gayet normal.
Coronavirüs hızlı bir şekilde yayılmaya devam ederken Çin'e seyahat eden Steve Wozniak'ın bu korkusu gayet normal.

Steve Jobs ile birlikte Apple'ın kurucu ekibinde yer alan Steve Wozniak da kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Coronavirüs kapmış olabileceğini duyurdu. Wozniak, Ocak'ın başında Çin'den döndükten sonra hastalandığını bildirdi. Seyahatten sonra ABD'ye döndüklerinde eşiyle birlikte şiddetli şekilde öksürmeye başladığını açıklayan önemli isim, ABD'de Coronavirüs'e yakalanan ilk kişilerin kendileri olabileceğini de ifade etti.

Tweet'te bir de Santa Clara'daki yer bildirimi görülebiliyor. Wozniak'ın aslında buradaki Coast Spor Enstitüsü'nde muayene edildiği anlaşılıyor.

Kısa süre önce USAToday'in önemli muhabirlerinden biri olan JessicaGuynn, Wozniak'ın eşinin aslında sinüs enfeksiyonu yaşadığını duyurdu. Ama hâlâ Steve Wozniak'tan ek bir açıklama bekleniyor.

90 binden fazla teyit edilmiş vaka var!

ABD'li araştırmacılar tarafından oluşturulan bu harita, nerede ve kaç vaka bildirildiğini detaylıca gösteriyor. Şimdiye kadar 90000'den fazla teyit edilmiş vaka ve 3100'den fazla ölüm gerçekleşti. Hastaların çoğu Çin'de. Ancak vakalar ABD dahil birçok farklı ülkede kendini gösteriyor. Çin dışında coronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden olmasa da tehdit devam ediyor.

Güncelleme: Steve Wozniak'ın bu tweet'i aslında Coronavirüs hakkında bilgilerin ne kadar hızlı yayıldığını da gösteriyor. Apple'ın kurucu ortağı Wozniak, genellikle seyahatlere dair çok fazla paylaşım yapıyor ve teknoloji / gıda sektörlerine dair fikirlerini paylaşıyor. Ama bu tarz bir paylaşım bile çok kısa sürede çok geniş bir kitleye ulaşmış durumda.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >