Şule Çet'in ölümünde yeni gelişme

Şule Çet
Şule Çet

Ankara'da 29 Mayıs'ta bir plazanın 20'nci katından şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Çet ailesinin avukatı olay gecesine ait görüntülerin bilirkişiye ulaştığını açıkladı.

29 Mayıs'ta Ankara’da bir plazanın 20’nci katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin soruşturma sürüyor. Ailenin avukatı olay gecesine ait tüm görüntülerin bilirkişiye ulaştığını bildirdi.

Şule Çet’in 29 Mayıs’ta bir plazanın 20’nci katından atılarak öldürüldüğü suçlamasıyla Çağatay Aksu ve Berk Akand 15 Temmuz’da tutuklanmıştı. Aksu’nun arkadaşı ve olayın yaşandığı ofisin sahibi Ahmet Burak Y.’nin yeniden ifadesinin alınmasına karar verildi. Milliyet’ten Paşa Alyurt'a konuşan Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım, “Dışarıda dört erkek bir de Şule bulunuyordu. Daha sonra iki erkek ayrılırken, Çağatay Aksu, Berk Akand ve Şule ofise geçiyor. Kafede oturduktan sonra ayrılan iki erkekten biri olan Ahmet Burak Y. ofisini şüphelilere kiralamış” dedi.

Şule Çet
Şule Çet

Detaylı inceleme yapılacak

Olayın yaşandığı plazanın 20. katındaki görüntülerle birlikte elde edilen diğer görüntüler, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na ulaştırıldı. Avukat Umur Yıldırım: “Olay öncesine ve sonrasına ait tüm kamera görüntüleri tekrar bilirkişiye gönderildi, detaylı inceleme yapılacak. Şule’nin arkadaşı N. ile aynı evi paylaştığı ve telefonda son olarak konuştuğu ev arkadaşının da bilgisine başvurulacak. Berk Akand’ın bilgisayarı da incelenecek. Ofisteki 25 noktada yapılan çalışmalarda Çet’in bilgisayar klavyesinde, masada ve içecek kutusunda parmak izine rastlanırken, pencere çevresinde parmak izi bulunamadı. Öte yandan şüphelilerce olaydan önce sosyal medyada 6 video paylaşılmış.” ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >