Süper Kupa’da saha atlayan YouTuber özür diledi: Yaptığımdan pişmanım

Ali Abdülselam Yılmaz, Deli Mi Ne? kanalından bir video yayınlayarak özür diledi.
Ali Abdülselam Yılmaz, Deli Mi Ne? kanalından bir video yayınlayarak özür diledi.

İstanbul'da oynanan Süper Kupa maçında sahaya atlayan Ali Abdülselam Yılmaz özür diledi. Yılmaz açıklamasında, ''Maçı izlerken 15.dakikada falan inanılmaz bir heyecan oldu. Korner atışı sırasında maç durdu ve anlık refleks ile heyecana kapılıp sahaya atladım" ifadelerini kullandı.

YouTube kanalına yüklediği eğlence videolarıyla tanınan ve 4.5 milyonun üzerinde aboneye sahip Ali Abdülselam Yılmaz, dün akşam oynana UEFA Süper Kupa finalinde saha atlayarak ülkenin en çok tartışılan ismi haline geldi.

Özür diledi

  • Abdülselam Yılmaz,"Dün herkes gibi maça gittim. Oraya gitme amacım bir Youtube videosu çekmek sahaya atlamak değildi. Kaldı ki yanımda kamera falan da götürmedim. Maçı izlerken 15.dakikada falan inanılmaz bir heyecan oldu. Korner atışı sırasında maç durdu ve anlık refleks ile heyecana kapılıp sahaya atladım.
  • Buradan bir video çıkartıp Youtube kanalıma atıp bir gelir elde etme amacında değildim. Hepinizden teker teker özür dilerim bu durum için. Bir milli takım sporcusu olduğum için bu müsabakaların ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Kendim 27 kere mili forma giydim bu durumun içerisindeyim ve karşınıza geçip özür diliyorum'' dedi.

Ali Abdülselam Yılmaz sahadan çıkarılmaya çalışıldı
Ali Abdülselam Yılmaz sahadan çıkarılmaya çalışıldı

İfadesi ortaya çıktı

Tepki çeken bu hareket sonrası Abdülselam ve 4 arkadaşı gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Yılmaz'ın ilk ifadesinde, ''Heyecanlandım maçın 14. dakikasında sahaya atladım. Orta sahaya koştum ve gol sevinci hareketi yaptım. Sonra kuzey tribüne doğru koşarken özel güvenlik görevlileri yakaladı. Arkadaşlarım çekim yapmış ondan haberim yok'' dediği öğrenildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >