Tam 6 kg! Genç kızın karnından çıkan görenleri şoke ediyor

Karnından 6 kg kitle çıkartıldı
Karnından 6 kg kitle çıkartıldı

Karın ağrısı şikayetiyle doktora giden 19 yaşındaki genç kız, hayatının şokunu yaşadı.

Yaklaşık 1 yıldır karın ağrısı şikayetiyle hastanelere başvurun Tuğçenur Kuzeyi adlı genç kız, her seferinde reçetesine yazılan mide ilaçlarını kullandı ancak hiçbir ilaç ağrılarını dindirmedi. Son olarak kentteki özel bir hastaneye giden genç kız, burada tedavi altına alındı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Übeyt Akçin tarafından muayene edilen, tetkik ve tahlilleri yapılan hastanın karnının içini dolduran bir kitle olduğu saplandı.

Acilen ameliyata alınan Tuğçenur Kuzeyi’nin karnından 3 saat süren ameliyatın ardından 6 kilogramlık kitle çıkarıldı. Ameliyat sonrası vücudundan çıkan parçayı görünce neye uğradığını şaşıran genç kız, kısa sürede sağlığına kavuştu.

Başarılı bir ameliyat yapıldığını aktaran Dr. Übeyt Akçin, “Daha yeni adet dönemleri başlayan bir hastamız, bize başvurduğunda karnında bütün karnını dolduran 6 kiloluk bir kitlesi mevcuttu. Daha önce hastaneye mide ağrısı şikayetleriyle gidip mide ilaçları kullanan bir hastaydı. Biz tanımızı koyduktan sonra kızımıza güzel bir ameliyat yaptık ve 6 kg’lık kitlesinden kurtuldu. Çok şükür rahim ve yumurtalığı sağlıklı, ileri dönemlerde herhangi bir problem yaşamayacak” ifadelerini kullandı.

Kadınlara yıllık kontrol tavsiyesi

Kadınların mutlaka yıllık kadın-doğum kontrolünden geçmesi gerektiğini aktaran Akçin, “Bu tür hastalarımızda erken tanı her hastalıkta olduğu gibi bunda da önemli olup kadın hastalarımız yaşları kaç olursa olsun mutlaka yıllık kontrol yaptırmalılar” şeklinde konuştu.

Genç yaşta nadir görülüyor

Bu yasta bir hastada bu kadar büyük bir yumurtalık kistinin görülmesinin çok nadir olduğunu kaydeden Akçin, iyi bir cerrahi teknik ile bu tür hastaların sağlığına kısa surede kavuşabildiğini söyledi.

Dr. Übeyt Akçin ve ekibine çok teşekkür eden Tuğçenur Kuzeyi ise “Allah razı olsun, o olmasaydı belki daha kötü olabilirdim ama şimdi daha iyiyim” dedi.

'Gebe gibi duruyordu, psikolojimiz bozulmuştu'

Kızının yeniden sağlığına kavuşmasından dolayı duyduğu büyük mutluluğu dile getiren Tuğçenur’un annesi Ayşe Kuzeyi, “Übeyt Hocam’ın Allah ne muradı varsa versin, iyi ki tanıştık, yoksa benim çocuğumun hali ne olurdu bilemiyorum. Karnı çok büyüktü gebe gibi duruyordu bizim ailece psikolojimiz bozulmuştu ama şimdi hem kızım hem de ben çok iyiyiz” diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >