Taraftarın stada alınmayan paraları Kızılay'a bağışlandı

İzleyicilerden toplanan bozuk paralarla Türk Kızılayı'na destek olundu.
İzleyicilerden toplanan bozuk paralarla Türk Kızılayı'na destek olundu.

Maç öncesinde taraftarların sahaya atmalarını engellemek adına bozuk paraları toplanıyor. Spor Toto Süper Lig 2018-2019 sezonunda toplanan para yaklaşık 100 bin lirayı buldu. Toplanan para Kızılay'a bağışlanarak hastalara umut oldu.

Spor Toto Süper Lig 2018-2019 sezonunda taraftarların sahaya atmalarını engellemek için toplanan yaklaşık 100 bin lira değerindeki madeni para Türk Kızılayı'na bağışlandı.

  • 2018-2019 sezonu Spor Toto Süper Lig'de 306 müsabaka yapıldı. Bu maçları, 4 milyon 220 bin 710 taraftar stattan izledi.

Karşılaşmaların öncesi, esnası ve sonrasını kapsayacak şekilde hem takım kafilelerinin hem de taraftarların güvenliklerinin sağlanmasına yönelik etkin tedbirler uygulandı.

  • Alınan güvenlik önlemleri kapsamında ve 6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun" uyarınca statlara gelen taraftarların üzerleri tehlikeli madde bulunup bulunmadığının tespiti için özel güvenlik ve polis tarafından arandı.

Madeni paralar Kızılay için kutuya atıldı

Sahaya atılmasını engellemek için taraftarların madeni parayla stada girmesine izin verilmedi.

Taraftarlar, madeni paralarını, gönüllülük esasına göre, sezon başında il ve ilçe spor güvenlik kurullarında alınan kararla Türk Kızılayı'na bağışlanmak üzere arama noktalarına kurulan kutulara attı.

Bu kapsamda 2018-2019 sezonunda TFF Süper Lig'de yaklaşık 100 bin Türk lirası toplandı.

Toplanan paralar, stat yönetimlerince tutanak karşılığında Türk Kızılayı'na teslim edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >