Tarkan Bayrampaşa'daki arsası hakkında açıklama yaptı: Ayrıcalık talebim olmamıştır

Tarkan Tevetoğlu.
Tarkan Tevetoğlu.

Tarkan ve ablası Handan Menekşe'nin sahibi olduğu şirket, 2007 yılında Bayrampaşa Cevatpaşa Mahallesi'nde bir arazi satın aldı. Tarkan'ın 13 yıldır almadığı imar izni 6'ncı kez İBB Meclis'ine geldi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun uygun görmeyip raporunu bu yönde hazırladığı imar değişikliği teklifi, oylama sırası geldiğinde İmar Komisyonu tarafından geri çekildi. Bayrampaşa'da yaşayan vatandaşlar ise arsanın yeşil alan olarak değerlendirilmesini istediklerini söyledi.

Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nin kuzeyinde ve cadde kenarında bulunan 5 bin 283 metrekarelik arazinin imarını değiştirmek için daha önce 5 kez İBB'ye başvuruda bulunuldu. Akaryakıt istasyonu ve otel yapmak için yapılan başvurular daha önce belediye tarafından reddedilen Tarkan, vazgeçmeyerek yeniden başvuru yaptı.

8 Şubat 2019 tarihinde İBB'ye başvuran Tarkan'ın imar dosyası Meclis gündemine yaklaşık 11 ay sonra geldi. Bayrampaşa'da yaşayan vatandaşlar ise arsanın yeşil alan olarak değerlendirilmesini istediklerini söyledi.

'Ayrıcalık talebim olmamıştır'

Tarkan konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı, “Son günlerde gerek yazılı basında, gerek sosyal medyada hakkımda yapılan haksız ithamlar beni son derece üzmüştür. Söz konusu arsa ile ilgili kimseden bir rant beklentim yada ayrıcalık talebim olmamıştır. Konuyla ilgili 13 yılı aşkın süredir ben de her vatandaş gibi hukuksal haklarımı kullanarak başvurularımı yapmış ve mağduriyetimin giderilmesi için bu doğrultuda ilerlemişimdir.”

'O arsanın hep boş olduğunu biliyorum'

Bayrampaşa'da esnaflık yapan İslam İslamoğlu” O arsanın Tarkan'a ait olduğunu duydum. Bölgede uzun zamandır esnaflık yapıyorum o arsanın hep boş olduğunu biliyorum. Eskiden daha büyük bir araziydi orası sonra yol yapıldı” şeklinde konuştu.

'Oraya yeşil alanlı, havuzlu bir çay bahçesi iyi olur'

Kerem Atılgan, “Arsanın sanatçı Tarkan'a ait olduğunu duyuyorum hep. Ona ait olduğunu biliyordum ama sorun olduğunu bilmiyordum, haberlerden öğrendim. Ben burada esnaf olarak oraya yeşil alanlı, havuzlu bir çay bahçesi olması daha iyi olur diye düşünüyorum. Önümüz kapanmasın zaten binalar ile doldu her tarafımız” diye sözlerini tamamladı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >