Taş zannettiği şey görenleri hayrete düşürdü

Dev mantar 2 kilo  100 gram ağırlığında.
Dev mantar 2 kilo 100 gram ağırlığında.

Kütahya'da ormanlık alanda mantar toplayan bir vatandaşın bulduğu 2 kilo 100 gram ağırlığındaki mantar görenleri hayrete düşürüyor.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Üyücek köyü ormanlık alanında mantar toplayan bir vatandaş 2 kilo 100 gram ağırlığında dev bir mantar buldu.

Görenler hayrete düştü

Tavşanlı ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki, bin 230 rakımlı Bodağan Dağı’nda yer alan Karabaş Yaylasında Ahmet Ali Gülistan isimli vatandaş tarafından bulunan 2 kilo 100 gram ağırlığındaki mantar görenleri şaşkına çevirdi.

 kilo 100 gram ağırlığında dev mantar görenleri hayrete düşürdü.
kilo 100 gram ağırlığında dev mantar görenleri hayrete düşürdü.
  • İlk defa bu kadar iri mantarla karşılaştığını söyleyen Ahmet Ali Gülistan , "Özel bir meşrubat firmasında çalışıyorum. Hafta sonu köyde mantar toplama giderken bu kızılca mantar dediğimiz mantarı buldum. Köyümüzde aslında bu ufak ufak çıkar ancak bu baya büyümüş. İlk gördüğümde taş zannettim, yanına yaklaştığımda mantar olduğunu gördüm. İlk defa bu kadar büyük mantar görüyorum. Bu zehirli de olabilir o nedenle yemeyi düşünmüyoruz. Tarttığımızda bu mantarı 2 kilo 100 gram geldi. Köylülerim bile hayret etti, ’böyle mantarı biz görmedik’ dediler. Maşallah Allah’ın bir hikmeti, bereketi” dedi.

İlginizi çekebilirMezar taşını söküp bir de tehdit içeren tabela astılar!

Gülistan, bulduğu bu mantarı zehirli olabilme ihtimaline karşılık yemeyeceğini ancak bir müddet evde saklayacağını açıkladı.

İlginizi çekebilirTürkiye yarın sandık başına gidiyor: İşte seçimle ilgili merak edilen her şey