Tebrikler Rüya'ya: Küçük kızdan örnek davranış

Küçük kızdan örnek davranış
Küçük kızdan örnek davranış

Düzce'de dükkan sahibinin bulunmadığı bir anda marketten aldığı şekerleri ve parasını güvenlik kamerasına gösteren 13 yaşındaki çocuğun örnek davranışı vatandaşlar tarafından takdir topladı.

Düzce'de meydan gelen olayda Rüya Esendağ isimli küçük kız, market sahibi yokken aldığı şekerlerin parasını market içerisine bırakması güvenlik kamerasına yansıdı.

Şekerlerin parasını tezgahın üzerine bıraktı

Edinilen bilgiye göre, Akçakoca ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda market işletmeciliği yapan Nedim İşgören, boş kolileri iş yerinin dışına bırakmak üzere dışarı çıktı. İşgören, bir süre sonra markete döndüğünde tezgahın üzerine bir miktar para gördü. İş yerinin güvenlik kameralarını inceleyen İşgören, 13 yaşındaki Rüya Esendağ'ın şeker aldığını ve şekerlerin parasını tezgahın üzerine bıraktığını gördü.

Farklı bir olayla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden İşgören, şöyle konuştu:

  • "Ben dükkanda olmadığım zaman kızımız alışveriş yapmaya gelmiş, iki tane şeker alıyor. Çok doğru bir davranışta bulunarak aldığı şekerleri ve şekerlerin karşılığı olan parayı gösteriyor. Şekerleri alıyor, parasını da dükkana bırakıyor. Bu olay beni çok duygulandırdı. Kızımız doğru bir karar vermiş, ben de bunu görerek duygulandım."

"Keşke herkes böyle olsa"

Bu örnek davranışın herkese ulaşmasını istediğini belirten İşgören, "Kızımızı tebrik ettim, tanıdığım bir kişinin kızıydı. Keşke herkes böyle olsa." dedi.

İşgören, Rüya Esendağ'ın örnek olduğunu ve kendisini ödüllendirdiğini sözlerine ekledi.

İşte o görüntüler...


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >