Tedbirlere uydular, günlerdir pozitif vaka görülmüyor

Bartın ve Gümüşhane'de günlerdir pozitif vakaya rastlanmadı
Bartın ve Gümüşhane'de günlerdir pozitif vakaya rastlanmadı

Koronavirüs tedbirleri hız kesmeden devam ediyor. Tedbirlere uyan Bartın ve Gümüşhane'den de güzel haberler geldi. Gümüşhane'de iki gündür pozitif bir vakaya rastlanmazken, Bartın'da da 5 gündür koronavirüs vakası görülmedi.

Gümüşhane'de koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan 'evde kal' çağrılarına uyan vatandaşların dışarı çıkmadıkları gözlendi. Tedbirlere uyulan kentte, son iki haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya da rastlanmadı.

Gümüşhane'de vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan 'evde kal' çağrılarına uyuyor. Vatandaşlar zorunlu olmadıkça evden çıkmayınca meydan, cadde, sokaklar boş kaldı. Özellikle şehrin en kalabalık noktaları olan Oltanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi ile Fatih Parkı'nda belediye temizlik işçileri dışında kimsenin olmadığı görüldü.

İki haftadır koronavirüs vakasına rastlanılmadı

Belediye işçileri boş cadde ve sokakları temizledi. Tedbirlere uyulan kentte son iki haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya da rastlanılmadı.

Konuyla ilgili gazetecilere kısa bir röportaj veren fırıncı İsmail Taşkın, işi dolayısıyla sokağa çıktığını belirterek, "İşimiz olduğu için mecburiyetten geliyoruz. Eğer işimiz olmasaydı bugün evde kalacaktık. Halkımız da evlerinde kalsın" dedi.

Bartın'da 5 gündür vaka yok

Bartın Valiliği, kentte son 5 günde yeni koronavirüs vakası görülmediğini, ikisi yoğun bakımda, 17 hastanın tedavisinin ise devam ettiğini açıkladı.

Bartın'da 5 gündür pozitif vaka görülmedi
Bartın'da 5 gündür pozitif vaka görülmedi

Bartın Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada, "Bartın'da çok şükür son 5 gündür pozitif vaka görülmemiştir. 73 hastamız taburcu edilerek evlerine gönderilmiş, 21 hastamız taburcu edilmek üzere son test sonuçlarını beklemektedir. Halen hastanede tedavisi devam eden ikisi yoğun bakımda olmak üzere 17 pozitif hastamız bulunmaktadır. Ramazan ayının sonunda çifte bayram yapabilmek, alınan önlemlere riayet etmekle mümkün olacaktır" denildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >