Teklif TBMM'de: Vergi, SGK, KYK ve trafik borçları yapılandırılacak

Arşiv
Arşiv

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, vergi yapılandırması teklifiyle ilgili "Geniş bir yapılandırma teklifini vermiş olacağız. 18 taksit imkanı getirilecek" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM'ye sunulan borç yapılandırma düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"18 taksit hakkı tanınacak"

Meclis'te konuşan Muş, "Vergi, SGK, KYK ve trafik borçları yapılandırılacak. Gümrük vergisi faizleri ve gecikme zamları yapılandırma kapsamında. Yıl sonuna kadar müracaat şartı getiriyoruz. Yapılandırılan borçlara 18 taksit hakkı tanınacak" dedi.

Muş, "Yapılandırmaya dahil, yaklaşık 500 milyar lira gibi bir rakam olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.

Muş açıklamasında şunları söyledi:

  • İlk taksit içinde borçlar ödenirse YÜFE'den çıkan gecikme zammının yüzde 90'ını silinmiş olacak. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi su atık su katı atık ücretleri yol katılım payları da yine yapılandırma kapsamına alınan diğer borç alanları. Gümrük vergisi, faizleri ve gecikme zamları idari para cezaları da yapılandırma kapsamında. Maksimum 18 eşit taksit var bunda da.

"Yıl sonuna kadar başvuru şartı arıyoruz"

Aynı şekilde sosyal güvenlik primleri gecikme cezaları da yapılandırma kapsamında. Yine yıl sonuna kadar müracaat şartı arıyoruz. Çok geniş bir yapılandırma teklifi komisyona vermiş olacağız. Yapılandırma ve vergi barışı var.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >