Telegram, WhatsApp'ın yeni özelliği ile alay etti

WhatsApp
WhatsApp

WhatsApp geçtiğimiz günlerde iOS'tan Android'e sohbet geçmişi özelliğini duyurmuştu. Bu yeni özellik bazı kişiler tarafından kullanışlı bulunsa da çoğu kişi, Whatsapp'ın böyle bir özellik getirmesi için biraz fazla geç kaldığı gibi nedenlerden dolayı platformu eleştiri yağmuruna tutmuştu. Telegram ise Twitter platformu üzerinden WhatsApp ile dalga geçti.

WhatsApp, kullanıcıların yıllardır beklediği iOS‘tan Android‘e sohbet taşıma özelliğini geçtiğimiz günlerde kullanıma sundu.

Bu yeni özelliği kullanabilmek için desteklenen sürümlerde Android ve iOS cihazlara sahip olmanız gerekiyor. Aynı zamanda aktarım şuan için sadece Samsung cihazlara gerçekleştirilebiliyor.

WhatsApp'ın iOS'tan Android'e sohbet geçmişi aktarma özelliğini kullanıcılar faydalı bulsa da çoğu kişi ise geç kalınan bir özellik olduğunu dile getirerek WhatsApp'ı eleştiri yağmuruna tuttu.

WhatsApp'ın ezeli rakibi Telegram ise Twitter üzerinden WhatsApp ile alay etti.

Bu özelliği çok uzun bir süre önce kullanıcılarına sunmaya başlayan Rus merkezli mesajlaşma platformu, Whatsapp'a "Hangi yıldayız" yazılı bir fotoğraf gönderdi.

Telegram'ın Whatsapp için Twitter'dan yaptığı paylaşım: