Tercüme yapan cihaz siparişi verdi, müzik çalar geldi!

Rüstem Cangi
Rüstem Cangi

Tokat'ta İnternet üzerinden 17 dil tercümesi yapan cihaz siparişi veren öğretim üyesi Rüstem Cangi, eline ulaşan MP3 çalar ile adeta şaşkına döndü.

Tokat’ta yaşayan öğretim üyesi Rüstem Cangi İnternet üzerinden 17 yabancı dil tercümesi yapabilen cihaz siparişi verdi, gelen kargosunu açan Cangi, MP3 çalar cihazla karşılaştı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışan 51 yaşındaki Rüstem Cangi, Almanya’da yaşayan ağabeyi için internetten bulduğu bir siteden 17 yabancı dilde tercüme yapan yabancı dil cihazı siparişi verdi.

Rüstem Cangi
Rüstem Cangi

210 liraya satın aldığı ürünü kargodan teslim alan Cangi, paketi açtığında hayatının şokunu yaşadı. İnternet sitesindeki ürün yerine MP3 çalar ile karşılaşan Cangi, "Kargodan 4 çekirdekli ve 17 yabancı dilde tercüme eden bir cihaz beklerken başka bir cihaz çıktı. Tabi önce daha önce gelişmiş bir versiyonu mu zannettik ama daha sonra baktık ki, MP3 yani 210 liralık bir cihaz yerine 5-10 liralık bir MP3 göndermişler. Gerekli hukuki yollardan haklarımızı arayacağız. Bizim hatamız şu idi, ödemeli alırken kargocunun yanında açmamamız. Bu konuda vatandaşlarımızı bilinçlendirmemiz lazım" dedi.

Rüstem Cangi
Rüstem Cangi

Firmayı arayarak bilgi almaya çalıştığını ifade eden Cangi, firmanın ürünü yanlışlıkla konulmuş olabileceğini söylediğini ancak ispatlama şansının olmadığını belirtti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >