Terör örgütü PKK/YPG'den 20 ihlal: Bir askerimiz şehit oldu

Tel Abyad'da teröristler tarafından açılan ateş onucunda bir askerimiz şehit oldu, bir askerimiz yaralandı.

ABD ile varılan Güvenli Bölge mutabakatına rağmen terör örgütü PKK/YPG anlaşmayı ihlallerini sürdürüyor. Teröristler şu ana kadar 20 taciz ve anlaşma ihlali yaptı. Tel Abyad'da gerçekleştirilen keşif ve gözetleme görevi sırasında PKK/YPG'li teröristlerin açtığı ateş sonucu bir askerimiz şehit olurken, bir askerimiz de yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ,"Tel Abyad bölgesinde 20 Ekim 2019 tarihinde keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerin açtığı tanksavar ve hafif silah ateşi neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır." denildi.

"PKK/YPG'li teröristlerce 20 taciz/ihlal gerçekleştirildi"

Meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılığın verildiğinin belirtildiği açıklamada, "ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YPG'li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

  • "Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulay’na emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleşmiştir.
  • Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz."