Tersane İstanbul temel atma töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu Camikebir'de Tersane İstanbul Temel Atma Töreni'ne katılarak burada konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan konuşmasında İzmir Körfezi'ni Haliç'in eski haline benzetti, "Onun için diyoruz ki belediyecilik AK Parti'nin işidir ki biz İzmir'i de alalım, orayı da pırıl pırıl hale getirelim istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (sağ 3), Tersane İstanbul temel atma törenine katıldı. Törene AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da (sağ 4) katıldı.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (sağ 3), Tersane İstanbul temel atma törenine katıldı. Törene AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da (sağ 4) katıldı.

"60 bin kişiye istihdam sağlanacak"

"Tersane İstanbul Projesi 60 bin insanımıza yeni istihdam sağlayacaktır. Haliç'in ne yazık ki çilesi çok. Bu çile bu eserle çok farklı bir dönüşümü yaşıyor. Bu projenin ilk gündeme geldiği andan itibaren nelerle karşılaştığını bilmiyorsunuz. Temennimiz bu projeyi 4 yılda bitirmekti; ancak başını CHP'nin çektiği odaların da destek verdiği engellemeler sonucu projeyi başlatamadık."

  • CHP İstanbul'a ve diğer illerimize kazandırdığımız her yatırımda olduğu gibi bu projede de soluğu hemen mahkemede aldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde de aynısını yaptılar. Aynı şeyi Harbiye Kongre Merkezi'nde de yaptılar. Çünkü bunların işi hep engellemek. Nerede hayırlı bir iş var, karşısında CHP'yi görürsünüz.

“Muhalefete göre politikalarımızı belirleseydik Haliç bataklık olurdu.”

“Şimdi İzmir'in Körfez'ine bakın. Körfez, maalesef kokudan geçilmiyor. Haliç'in eski hali neyse İzmir Körfezi'nin hali de bu. İşte onun için diyoruz ki belediyecilik AK Parti'nin işidir ki biz İzmir'i de alalım, orayı da pırıl pırıl hale getirelim istiyoruz. Şayet biz muhalefete göre politikalarımızı belirleseydik Haliç bataklık olurdu. İstanbul'da insanlarımız çöp dağlarında ölüyor olacaktı. Biz malum meslek odalarının baskılarına boyun eğseydik ülkemiz 3 Ç'ye (çöp, çamur, çukur) mahkum olurdu. Biz bu çapsızları dikkate alsaydık, Türkiye'yi 3 kat büyütemezdik. Karşımızdakilerin çapsızlığının bizim istikametimizi belirlemesine izin vermedik. Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili Dekovil Raylı Sistem Hattını hayata geçireceğiz."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >