Tesla'dan yeni duyuru: Türkiye operasyonu için yeni iş ilanı açtı

Tesla Türkiye operasyonu için yeni iş ilanı açtı
Tesla Türkiye operasyonu için yeni iş ilanı açtı

Türkiye'deki 10 kente süper şarj istasyonu konumu eklediğini duyuran Tesla, Türkiye'de farklı iş ilanları açmaya devam ediyor.

Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomotiv şirketi Tesla, 'Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited' şirketi adı altında Türkiye'de resmi faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

Tesla İstanbul için iş ilanı açtı

Bu kapsamda Tesla'nın Türkiye operasyonunun başına daha önce Lufthansa Group bünyesinde çalışan Kemal Geçer getirildi.

Şirketin Türkiye faaliyetleri için açtığı ilk iş alanında proje yöneticisi aranıyordu. Şirketin internet sitesinde son açılan iş ilanında ise İstanbul merkezli bir Operasyon Koordinatörü aranmaya başlandı.

Süper Şarj istasyonları 10 ilde olacak

Şirketin 2022 içerisinde Türkiye'de resmi olarak kuruluşunu ve yapılanmasını tamamlayarak 4 modelini de satışa sunması öngörülüyor. Tesla'nın supercharger altyapısını da Türkiye’ye getirecek.

Süper Şarj istasyonları için Tesla'nın internet sitesinde Türkiye'den 10 il yer aldı. Bu iller; İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Sakarya, İzmir ve Konya olarak sıralandı.

Tesla Türkiye'nin başına Kemal Geçer getirildi

Antalya’da 1984’te doğan Geçer, Schumpeter School of Business and Economics’i bitirdi. 32 yaşındaki genç genel müdür, iş hayatına Almanya’da Vodafone’da başladı.

2015’te Lufthansa Havayolları’nda göreve başlayan Kemal Geçer, Satış Müdürlüğü görevini bir yıl boyunca yaptıktan sonra 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren de Lufthansa Türkiye’de genel müdür olarak göreve başladı. Geçer, Lufthansa Havayolları'nın en genç genel müdürü oldu.

Kısa bir süre önce yeni Lufthansa'dan istifa eden Geçer, Tesla'nın Türkiye faaliyetlerinin başında olacak.

Tesla Türkiye'nin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü ise Emir Tunçyürek olacak.

Kaynak: NTV Haber

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >