Tesla'nın bir yıllık karını üç haftada Bitcoin ile kazandı

Elon Musk
Elon Musk

ABD'li girişimci Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın bir aylık Bitcoin karı, bir yıllık otomobil satışlarını geride bıraktı.

ABD merkezli elektrikli otomobil şirketi Tesla, geçtiğimiz ay yaptığı Bitcoin yatırımınının meyvelerini toplamaya başladı.

Üç haftada bir yıllık karını kazandı

Geçtiğimiz yıl 721 milyon dolar net kâr elde eden Tesla, Ocak ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin almıştı. ABD basınında yer alan haberlere göre, şirket sadece bu yatırımından üç haftada 970 milyon dolar kazanç elde etti. Başka bir deyişle Tesla kripto para yatırımından üç haftada geçen yıl elde ettiği toplam net kardan fazlasını elde etti.

Yatırım açıklaması Bitcoin'in değerini artırmıştı

Yatırımın yapıldığı dönemde şirketten yapılan açıklamada, “Tesla olarak yakın gelecekte Bitcoin’i ödeme aracı kullanmayı bekliyoruz” ifadeleri kullanılmış, açıklamanın ardından Bitcoin’in değeri 44 bin 300 dolara çıkmıştı.

Bitcoin ocak sonunda 34 bin dolar bandında işlem görüyordu. Bitcoin’in güncel değeri 55 bin doların üzerinde.

Twitter'da 45 milyondan fazla takipçisi olan Musk, son dönemde kripto paralar ve hisse senetleriyle ilgili tweet’ler atarken, attığı tweet’ler şirket hisselerini ve kripto paraları arttırıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >